Niedźwiedź odwołany z Jaroty

Niedźwiedź odwołany z Jaroty - Zdjęcie główne

Wiadomości

Janusz Niedźwiedź nie jest już trenerem Jaroty Hotel Jarocin. Zarząd klubu postanowił rozwiązać umowę ze szkoleniowcem kilkadziesiąt minut po zremisowanym 1:1 meczu z MKS-em Kluczbork. Nowym trenerem Jaroty został Zbigniew Smółka.

Posada Janusza Niedźwiedzia była zagrożona już wcześniej. Po słabym początku sezonu (dwa remisy i cztery kolejne porażki, a także ponad 500 minut bez zdobytej bramki) coraz głośniej mówiło się o zmianie szkoleniowca. Nie pomogła Niedźwiedziowi wygrana w poprzedniej kolejce z liderem – Bytovią Bytów.

Na meczu z MKS-em Kluczbork na trybunach można było zobaczyć kilku trenerów, którzy aktualnie pozostawali bez pracy. W Jarocinie zjawili się m.in. Krzysztof Pawlak (były trener reprezentacji Polski), Zbigniew Smółka (co ciekawe przestał pracować w MKS-ie Kluczbork, po porażce z Jarotą w poprzednim sezonie), a także Grzegorz Dziubek (były trener Calisii).

Po remisie Jaroty z MKS-em wydawało się, że Janusz Niedźwiedź poprowadzi jeszcze drużynę w sobotnim spotkaniu w Rybniku. Jednak kilkadziesiąt minut po zakończeniu meczu, zarząd klubu, po rozmowach z potencjalnymi trenerami, zdecydował się zakończyć współpracę z Januszem Niedźwiedziem i powierzył prowadzenie pierwszego zespołu Zbigniewowi Smółce, który w czwartek poprowadzi pierwszy trening.