Niespodzianka w Jarocinie! Akademia Reissa pokonała Pogoń Szczecin (ZDJĘCIA)

Niespodzianka w Jarocinie! Akademia Reissa pokonała Pogoń Szczecin (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Akademia Piłkarska Reissa sprawiła niespodziankę w meczu 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15. Podopieczni Thomasa Rozworskiego rozgromili w Jarocinie lidera – Pogoń Szczecin 5:0.

Faworytem pojedynku byli „Portowcy”. Zespół ze Szczecina w jedenastu poprzednich pojedynkach nie stracił żadnego punktu i zdążył już zapewnić sobie zwycięstwo w grupie B. Z kolei APR walczy o utrzymanie i znajduje się tuż nad strefą spadkową.

Od samego początku piątkowego spotkania lepiej wyglądali gospodarze i w 9. minucie udało się to udokumentować bramką. Płaskie zagranie za linię obrony do Emila Jędraszaka, a ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam i posłał piłkę do siatki obok wychodzącego bramkarza. W 18. minucie Jędraszak dwukrotnie „wpisał się” na listę strzelców. W sytuacji sam na sam był faulowany w polu karnym, a mimo to szybko wstał i posłał piłkę do siatki. Bramki jednak nie uznał sędzia, który wcześniej odgwizdał przewinienie i wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Jędraszak i APR prowadziła 2:0. W 30. i 35. minucie uderzeniem sprzed pola karnego bramkarza Pogoni spróbował zaskoczyć Mikołaj Hudziak, ale nieskutecznie. W 40. minucie okazję na skompletowanie hat-tricka miał Jędraszak, ale zabrakło mu kilku centymetrów, aby sięgnąć piłkę dośrodkowaną z prawej strony.

W drugiej połowie przewaga gospodarzy była jeszcze wyraźniejsza. W 43. minucie jeszcze obok bramki uderzył Filip Tonder, ale w 54. minucie ten sam zawodnik już się nie pomylił i pokonał bramkarza Pogoni w sytuacji sam na sam. Chwilę później ponownie stanął oko w oko z golkiperem rywali, ale tym razem zawodnik „Portowców” popisał się skuteczną interwencją. W 60. minucie blisko trzeciej bramki był Jędraszak. Piłka po jego uderzeniu i rykoszecie od obrońcy sprawiła dużo problemów bramkarzowi Pogoni, ale ostatecznie udało mu się sparować strzał na rzut rożny. W 74. minucie Akademia Reissa dołożyła czwarte trafienie. Technicznym uderzeniem po akcji lewym skrzydłem popisał się Olivier Kubanek. W doliczonym czasie gry sędzia ponownie podyktował jedenastkę dla APR. Na bramkę karnego zamienił Mikołaj Hudziak, ustalając wynik meczu na 5:0.

Przed Akademią Piłkarską Reissa jeszcze dwa mecze w CLJ U-15. W sobotę, 25 maja w Koszalinie zmierzą się z Bałtykiem (godz. 12.00), a w niedzielę, 2 czerwca na zakończenie sezonu podejmą w Jarocinie Arkę Gdynia (godz. 11.00).