Nisko, coraz niżej

Nisko, coraz niżej - Zdjęcie główne

Derby są nasze! Calisia derby są nasze! - odśpiewali chóralnie piłkarze Calisii na środku boiska po ostatnim gwizdku sędziego. Kaliszanie pokonali Jarotę 1:0 w pierwszym meczu na wyremontowanym stadionie przy ulicy Łódzkiej spychając podopiecznych Janusza Niedźwiedzia na przedostatnie miejsce w tabeli. Tak nisko Jarota w swej drugoligowej historii jeszcze nie była.

Murawa nowoczesnego stadionu w Kaliszu boiska woła o pomstę do nieba. - Nie wiem, kto wyraził zgodę, aby grać na takim g... - ocenił stan boiska nieprzebierając w słowach Janusz Niedźwiedź, który tym razem do murawy miał dość daleko, gdyż ukarany przez PZPN, dwa spotkania Jaroty musi obejrzeć z trybun.

Przed meczem Niedźwiedź mówił swoim piłkarzom, że najgroźniejsze będą stałe fragmenty gry, zwłaszcza rzuty wolne wykonywane przez Patryka Klofika. Pomocnik Calisii w pierwszej części trzykrotnie próbował zaskoczyć Szymona Dutkiewicza. W pierwszej połowie Klofikowi nie udało się zdobyć gola, ale w drugiej, mimo że koledzy radzili mu raczej zdecydować się na dośrodkowanie, spróbował po raz kolejny i tym razem, ku uciesze ponad tysiąca kibiców, zdobył, jak się później okazało, zwycięską bramkę dla Calisii.

W pierwszej połowie Jarota miała przewagę i był zdecydowanie groźniejsza. Niestety. Po raz kolejny zabrakło skuteczności. Najlepszą okazję miał w 42. minucie Tobiasz Kupczyk, który z najbliższej odległości nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Białożyta z rzutu rożnego i zgraniu piłki przez Adriana Owczarka. Wcześniej okazji nie wykorzystali także Sebastian Kamiński, Karol Danielak i Adrian Owczarek.

W drugiej części inicjatywę przejęli gospodarze, którzy jednak, poza stałymi fragmentami gry, nie stworzyli sobie okazji bramkowych.

Calisia Kalisz - Jarota Hotel Jarocin 1:0 (0:0)
1:0 - Patryk Klofik, z rzutu wolnego (65.)

Calisia: Artur Melon, Marcin Dymkowski, Sebastian Fechner, Jacek Paczkowski Ż, Łukasz Wiącek Ż, Dawid Grittner, Tomasz Szczepan, Paweł Kowal (62. Błażej Ciesielski), Tomasz Mokwa, Patryk Klofik (81. Bartosz Szepeta), Damian Drężewski (90. Marcin Wandzel)

Jarota Hotel Jarocin: Szymon Dutkiewicz - Hubert Oczkowski (76. Damian Pawlak), Igor Skowron, Piotr Garbarek, Mateusz Śliwa - Łukasz Białożyt, Michał Grobelny Ż -Sebastian Kamiński, Karol Danielak (80. Kamil Stefaniak), Tobiasz Kupczyk (70. Patryk Cierniewski) - Adrian Owczarek