› Aktualności
10:51 / 17.05.2019

Nowy inwestor w Przybysławiu

Nowy inwestor w Przybysławiu

fot. zdjęcie pogladowe

 

Gmina Żerków, Przybysław, inwestor, inwestycja, konsultacje społeczne, mieszkańcy, procedura, warunki zabudowy, spółka Destylacje Polskie z Obornik

 

 

Nie wszystkim wiadomo, że w gminie Żerków planowana jest kolejna i dość poważna inwestycja. Może ona przynieść wymierne korzyści mieszkańcom oraz wpłynąć na rozwój gospodarczy tej części Ziemi Jarocińskiej.

 

 

Miejscem wybranym przez nowego inwestora jest Przybysław. Jednak zanim dojdzie do ulokowanie przez niego kapitału, muszą zostać spełnione określone procedury.

 

 

[Dlaczego mieszkańcy Stęgoszy kwestionują wybory sołeckie przeczytasz TUTAJ]

 

 

Jeszcze w kwietniu zostały zorganizowane więc konsultacje społeczne, które są ustawowo wymagane. Ich organizatorem był inwestor, czyli spółka Destylacje Polskie z Obornik.

 

 

Z uzyskanych relacji wynika, że konsultacje społecznie nie cieszyły się zainteresowaniem mieszkańców. Rzekomo były na nich tylko dwie osoby. Dlaczego tak mało osób wzięło w nich udział? Niektórzy tłumaczą, że stosowną informacje otrzymali dopiero kilka dni po spotkaniu. Czy to zatrzyma planowana inwestycję.

 

 

[O tym kto jest nowym skarbnikiem w Żerkowie przeczytasz TUTAJ]

 

 

Według zapewnień firmy z Obornik, trwa obecnie procedura wydania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych, która jest prawie na ukończeniu. Następnie spółka przystąpi do przygotowania warunków zabudowy. Co więc powstanie w Przybysławiu?

 

 

Otóż spółka Destylacje Polskie z Obornik, która jest czołowym polskim producentem alkoholu etylowego rektyfikowanego oraz odwodnionego, planuje wybudować gorzelnie rolniczą.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%