› Aktualności
18:00 / 11.07.2018

Nowy łącznik otwarty. Czy trzeba płacić za parkowanie?

Nowy łącznik otwarty. Czy trzeba płacić za parkowanie?

fot. Anna Konieczna

Jarocin, gmina Jarocin, burmistrz Jarocina, łacznik Jarocin, droga, ruch w Jarocinie

R E K L A M A

 

Gdzie są kierowcy? Nowym łącznikiem ulic Kościuszki i Kilińskiego w Jarocinie można już jeździć, mimo to droga na razie świeci pustkami. Ruch został tam „puszczony” dzisiaj o siódmej rano. Droga jest włączona do strefy płatenego parkowania. Czy jednak już trzeba płacić tam za postój? - Właśnie dostaliśmy z nadzoru budowlanego komplet dokumentów z pozwoleniem na użytkowanie - informuje Hubert Kujawa, odpowiedzialny za drogownictwo w jarocińskim magistracie.
 

Patronem nowej drogi będzie artysta malarz Marian Poznański, który - jak podaje wnioskująca o taką nazwę ulicy rodzina Poznańskiego - tworzył na terenie gminy Jarocin. Poza tym łącznik powstał w miejscu jego rodzinnego domu stojącego przy ul. Kilińskiego.

 

Łącznik jest ulicą jednokierunkową - od Kościuszki w kierunku do Kilińskiego. Przy nowej drodze powstało 30 miejsc parkingowych, które zostały włączone do strefy B płatnego parkowania, gdzie obowiązują niższe opłaty (pół godziny kosztuje 1 zł - przyp. red.). Postawiony zostanie tam jeden parkomat.

Do końca lipca jednak kierowcy będą mogli zwolnieni z opłat i będą mogli parkować za darmo.

Czy uważasz, że łącznik Kościuszki - Kilińskiego usprawni ruch w centrum Jarocina?

ankieta dodana 11.07.2018, ilość wszystkich głosów: 446
Zdecydowanie tak
22%
Będzie bez wpływu
70%
Trudno powiedzieć
8%
R E K L A M A
1
2
oceń tekst 3 głosów 33%
R E K L A M A

Zdjęcia ilość zdjęć 2