› Aktualności
15:41 / 22.05.2018

Nowy most na Warcie w naszej okolicy. To plany rządu

Nowy most na Warcie w naszej okolicy. To plany rządu

fot. Kancelaria premiera

Premier Mateusz Morawicki zapowiedział dzisiaj utworzenie funduszu dróg samorządowych, który ma umożliwić sfinansowanie budowy 22 mostów na rzekach i drogach w naszym kraju. Program nazwano roboczo „Mosty dla regionów". Na te inwestycje trafić ma z budżetu centralnego 2,3 mld zł.

 

R E K L A M A

 

- Mamy wolę łączenia Polski - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowej konferencji prasowej. - Uruchamiamy nowy program rządowy, który umownie nazywamy Mosty+. To dla nas, to jeden z kluczowych programów rozwojowych - dodał. ZOBACZ WIDEO

 

 

Morawiecki ujawnił, że w ciągu kilku najbliższych lat rząd zamierza zbudować 22 mosty w 9 województwach. - To będą mosty na Wiśle, Odrze, Bugu, Pilicy i w wielu miejscach Polski. Powstaną zwłaszcza tam, gdzie są długie odcinki na rzekach bez mostu - zaznaczył szef rządu.

 

Jedna z przepraw ma zostać wybudowana na Warcie na odcinku między Koninem, a Śremem w Wielkopolsce. Z dostępnych dokumentów wynika, że most połączy gminę Żerków i Miłosław (pow. wrzesiński).

 

To bardzo dobra informacja, szczególnie dla kierowców. Most w Nowym Mieście nad Wartą, który ma wady konstrukcyjne, co kilka lat wymaga kosztownych napraw. Kiedy są realizowane kierowcy muszą oczekiwać w długich korkach albo wybierać objazdy przez Pyzdry lub Śrem.

 

Podobnie sytuacja ma się, gdy przed lub za mostem dochodzi, co nie jest rzadkością, do poważnego zdarzenia drogowego.

Na razie nie podano konkretów - kiedy inwestycja mogłaby ruszyć.

R E K L A M A
3
0
oceń tekst 3 głosów 100%
R E K L A M A