› Aktualności
08:24 / 05.06.2019

Nowy szef wielkopolskich strażaków i kolejna funkcja dla jarocińskiego prezesa

Nowy szef wielkopolskich strażaków i kolejna funkcja dla jarocińskiego prezesa

fot. Elżbieta Rzepczyk

Wybrano nowego prezesa zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego. Został nim Eugeniusz Grzeszczak.

 

 

Na stanowisku prezesa zastąpił zmarłego kilka tygodni temu Stefana Mikołajczaka.

 

Posiedzenie zarządu odbyło się w Poznaniu w minioną sobotę.

W spotkaniu uczestniczyli Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa i wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Eugeniusz Tyrakowski - prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Jarocinie.

 

Ten ostatni został członkiem prezydium zarządu wojewódzkiego w miejsce ustępującego druha Tomasza Krawczyka, który objął w kwietniu funkcję komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie [ZOBACZ TUTAJ].

 

 

Wcześniej to on był prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Jarocinie. Ze stanowiska zrezygnował, jak zaczął kierować komendą po tym, jak st. bryg. Kazimierz Cieślak przeszedł na emeryturę [ZOBACZ TUTAJ].

 

Od lutego to właśnie Eugeniusz Tyrakowski jest prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Jarocinie.

Chce zrobić wszystko, aby do straży wstępowało jak najwięcej młodych ludzi.

 

- Cieszy mnie, że powstają młodzieżowe drużyny pożarnicze. My się starzejemy, potrzebujemy młodych osób, bo nie ma nic piękniejszego niż pomoc bliźniemu - mówił w lutym Eugeniusz Tyrakowski, który jest jednocześnie prezesem zarządu gminnego OSP w Jaraczewie.


W najbliższą niedzielę odbędą się gminie zawody sportowo-pożarnicze w Noskowie, początek o godz. 13.00.

 

Tego dnia będą również rywalizować ochotnicy z Nowego Miasta [ZOBACZ TUTAJ].

 

 

W aktualnym numerze „Gazety Jarocińskiej” rozmowa z mł. bryg. Tomaszem Krawczykiem, Komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie [ZOBACZ TUTAJ]

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%