› Aktualności
15:13 / 13.09.2018

O reportażu dla dzieci. Spotkanie z Elizą Piotrowską w poniedziałek

O reportażu dla dzieci. Spotkanie z Elizą Piotrowską w poniedziałek

fot. Anna Skowrońska

O pisaniu o faktach i prawdziwych osobach, ale i postaciach fikcyjnych opowie najmłodszym jarocinakom Eliza Piotrowska, autorka i ilustratorka książek dla dzieci, która za swoje osiągnięcia pisarskie zdobyła szereg nagród, wyróżnień i nominacji.

 

 

Pani Eliza napisała wiele utworów m.in.: „Alfabecik dla dzieci”, „Ortografia czyli heca, którą wszystkim się zaleca”, „Książeczka-wycieczka po miastach i miasteczkach”, „Bajka o drzewie”, „Ciocia Jadzia”, „Bajka o czasie”. Jest też tłumaczem. Dzięki niej najmłodsi czytelnicy mogą poznawać historie związane z Tupciem Chrupciem. Eliza Piotrowska jest bowiem również tłumaczem języka włoskiego.

Dzięki Danucie Wawiłow jej publikacje bardzo wcześnie znalazły się na łamach ważnych pism dla dzieci i młodzieży. Jest absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Universita La Sapienza w Rzymie. Pracowała też w poznańskim oddziale Muzeum Narodowego. W latach 2002-2011 mieszkała w Rzymie, a od 2011 roku w Brazylii.

 

Spotkanie w sali kameralnej kina "Echo" odbędzie się w poniedziałek 17 września. Początek o godz.17.00. Wstęp wolny. 

 

Projekt "Reportaż opowiada świat" został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa”.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%