› Aktualności
12:05 / 28.06.2019

"Obluzowane" lustro przy gminnej drodze [AKTUALIZACJA]

fot. Redakcja

Za pośrednictwem DAJ ZNAĆ otrzymaliśmy informację o lustrze przy skrzyżowaniu ulicy Św. Ducha z ulicą Żerkowską.

 

R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST

Z tego co zauważyłem na skrzyżowaniu Św. Ducha z Żerkowską ktoś uszkodził lustro w ten sposób że kompletnie nic nie widać - napisał do nas jeden z czytelników.

 

Zajęliśmy się sprawą i z naszych ustaleń wynika, że już od poniedziałku kierowcy skarżą się na utrudnienia związane ze złą widocznością nadjeżdżających samochodów. Zamiast nich widać po prostu chodnik. To już nie pierwsza taka sytuacja i aż 3 tylko w tym roku. O uszkodzeniu lustra pisaliśmy TUTAJ

 

Ulica, przy której znajduje się uszkodzone lustro od 1 stycznia jest drogą gminną. Próbowaliśmy się skontaktować z Wydziałem Rozwoju. Niestety bezskutecznie.

 

 

[AKTUALIZACJA]

Otrzymaliśmy odpowiedź od Wydziału Rozwoju.

 

Wykonawca, który zajmuje się oznakowaniem pionowym zgłaszał nam, że już na początku tygodnia lustro zostało naprawione. Jednak ze względu na te gorączki, mocowanie lustra znowu się obluzowało. Dzisiaj ma zostać założone nowe lustro z metalowym i mocniejszym uchwytem - wyjasnił Michał Szymański z Wydziału Rozwoju.

 

Kto więc odpowiada za zakup oznakowania pionowego dróg w gminie Jarocin?

 

Otóż wykonawcą, który działa na zlecenie gminy jest jarocińska firma Nadzory Konserwacja Dróg Wiesława Kowalska. To ona odpowiada za znaki drogowe przy drogach gminnych.

 

Poprosiliśmy więc wspomniana firmę o wyjaśnienie sytuacji związanej z feralnym lustrem przy wieży ciśnień, które już po raz kolejny uległo uszkodzeniu. 

 

 

Mamy podpisaną umowę z firmą, która dostarcza nam znaki i lustra drogowe od różnych producentów. W Jarocinie i w terenie mam przeszło 20 luster, na wszystkie oprócz tego jednego nie ma skarg. W związku z tym dzisiaj zostanie ono wymienione na inne i zobaczymy co się będzie dalej działo – wyjaśnił Zygmunt Kowalski, przedstawiciel firmy Nadzory Konserwacja Dróg

 

Również wykonawca potwierdził, że na początku tygodnia lustro zostało dokręcone, jednak w czasie upałów ponownie się obluzowało. Zwrócił też uwagę na zasadniczy problem związany z wandalizmem – Lustro często jest obracane przez osoby trzecie, a co za tym idzie jego mocowanie ulega zniszczeniu- zapewniał Zygmunt Kowalski.

 

[AKTUALIZACJA: 13:00]

 

W sprawie zabrał również głos wiceburmistrz Bartosz Walczak. Zapewnił, że w ciągu najbliższych godzin usterka zostanie usunięta. - Podczas wysokich temperatur plastik z którego wykonane jest lustro odkształcił się, co spowodowało, że doszło do obniżenia zwierciadła - tłumaczy Walczak. - Dziękujemy za sygnał o tej usterce. Prosimy wszystkich mieszkańców i użytkowników, by jeśli następnych razem zobaczą podobny problem, od razu zgłaszali go w naszym wydziale.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 4