› Aktualności
16:15 / 08.07.2018

Od tej strony parku w Jarocinie jeszcze nie widzieliście

Od tej strony parku w Jarocinie jeszcze nie widzieliście

fot. Lidia Sokowicz

Ta część parku do niedawna była ogrodzona i niedostępna, jak również częściowo zaniedbana. W ramach rewitalizacji na tyłach pałacu Radolińskich ma powstać ogród różany. 

 

R E K L A M A

 

Do parku można będzie wejść zarówno bramą od strony ulicy Kasztanowej, jaki i przy pałacu, ale też przy dużym stawie. Docelowo na Lipince między stawem a ulicą Kasztanową mają powstać trzy kładki w ciągu pieszych alei. Miejsce za pałacem ma być oświetlone i objęte siecią monitoringu. Staną tam nowe ławki, kosze na śmieci, a także tablice informacyjno-edukacyjne, przybliżające historię miejsca i opisujące odkryty w wyniku wycinki i pielęgnacji bardzo cenny drzewostan. Zniknie też mocno już zniszczone ogrodzenie wewnętrzne tej części parku.

 

Dzięki współpracy gminy z Jarocińskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego - będącego zarządcą wspólnot mieszkaniowych, a przede wszystkim z mieszkańcami budynków usytuowanych w parku, udało się uporządkować również tę część parku - usunąć stojące tam garaże i szopki. Parterowe obiekty pełniły funkcje powozowni i gorzelni. Po wojnie zostały rozbudowane i przeznaczone na cele mieszkaniowe, wtedy też zaczęły się tam pojawiać dodatkowe elementy.

Oprócz szopek i garaży zniknęły też biało-czerwone barierki wzdłuż dawnej drogi krajowej, odgradzające park od skrzyżowania ulicy Św. Ducha w stronę ul. Kasztanowej. Założone zostało o wiele delikatniejsze ogrodzenie w kolorze grafitowym, które o wiele bardziej pasuje do parku.

 

R E K L A M A
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M A

Zdjęcia ilość zdjęć 7