› Aktualności
15:00 / 09.10.2019

Odmulają jedenaście kilometrów rzeki

Odmulają jedenaście kilometrów rzeki

fot. Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Lutyni

Trwa oczyszczanie rzeki Lutyni na odcinku Lgowa do Raszew przez Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”. Prace potrwają do 10 października.

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej postanowił przeprowadzić niezbędne prace konserwacyjne w korycie Lutyni.Jest to naturalna rzeka, nieuregulowana, która swym charakterem przypomina potok górski. W czasie ulewy dochodzi do znacznego podniesienia jej stanu, który następnie szybko spada. 

 

 

[Druhowie z OSP Chrzan zbierają pieniądze na nowy wóz - szczegóły czytaj TUTAJ].

 

Decyzja o podjęciu prac zapadła po tym, jak wpłynęły stosowne wnioski od Komisji Rolnictwa Rady Miejskiej w Żerkowie i Komisji Rolnictwa Powiatu Jarocińskiego oraz od sołtysa wsi Szczonów, Haliny Nowak. Potrzeba oczyszczenia rzeki wynika z częstego jej rozlewania się na pobliskie pola i łąki.

 

Wnioskowałam o oczyszczenie Lutyni, ponieważ w niektórych miejscach przypominała raczej bagno. Obecnie trwa jej oczyszczanie od rezerwatu w górę w kierunku Raszew - powiedziała Halina Nowak, sołtys Szczonowa.

 

[Zdobyli 7 medali. Zobacz, kto? Szczegóły czytaj TUTAJ - GALERIA].

 

Obecnie trwa poprawianie odpływu wody z rzeki Lutyni oraz jej dopływów od miejscowości Lgów do Raszew. Prace konserwacyjne polegają na mechanicznym odmuleniu koryta na długości 4,5 km do głębokości 30 cm oraz wykoszeniu  porostów na długości 11 km. Wykonawcą inwestycji jest firma Radkon Radosław Zajdlic z Bicza.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AStimi Stihl MOBI 01_2020