› Aktualności
11:19 / 10.11.2018

On: Byłem pijany. Ona: Nie podobał mi się ten baner. Tak niszczyli materiały wyborcze

On: Byłem pijany. Ona: Nie podobał mi się ten baner. Tak niszczyli materiały wyborcze

Wybory samorządowe 2018. Wybory. Kandydaci w wyborach. Wybory w Jarocinie. Wybory w Jaraczewie. Wybory w Kotlinie. Wybory w Nowym Mieście nad Wartą. Wybory w Żerkowie
 

 


Dokładnie trzy tygodnie temu Marcin Półrolniczak, radny miejski Jarocina i jednocześnie kandydat na radnego zawiadomił policję, że nieznany sprawca pod osłoną nocy zniszczył jego materiały wyborcze [ZOBACZ TUTAJ]

 

Policji rzadko udaje się ustalić sprawców tego typu wykroczeń. Tym razem było inaczej.

 

W przeddzień głosowania, kiedy obowiązywała już cisza wyborcza, zawiadomienie złożył radny Marcin Półrolniczak i jednocześnie kandydat na radnego miejskiego. Wówczas nieznani sprawcy pocięli jego banery na ul. Wolności w Golinie i Stefanowie.

 

- Ustalony został sprawca uszkodzenia baneru w Stefanowie. Jest to 18-letni mieszkaniec gminy Jarocin i zostanie skierowany wniosek do sądu o jego ukaranie. Zeznał, że kiedy niszczył materiały wyborcze był pod wpływem alkoholu - relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 

Policja wykryła również sprawczynię, która odcięła zawieszony w Kretkowie na płocie baner kandydata na burmistrza Żerkowa Michała Surmy i go wyrzuciła.

- Jest to 45-letnia mieszkanka powiatu pleszewskiego, która zeznała, że nie podobał jej się ten materiał wyborczy - informuje rzecznik prasowy.

 

Póki co policji nie udało się znaleźć sprawców zamalowania baneru w Rusku. Wandal zamazał tam twarz jednej z kandydatek na radną powiatową z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

 

18-latkowi i 45-latce grozi kara aresztu albo grzywny, o czym rozstrzygnie sąd.


 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%
R E K L A M AMOBI - Akademia krasnali