› Aktualności
17:35 / 08.09.2019

OSP Żerków świętowało swoje 115-lecie [WIDEO, GALERIA]

OSP Żerków świętowało swoje 115-lecie [WIDEO, GALERIA]

fot. Karina Muszalska

Ochotnicza Straż Pożarna z Żerkowa obchodziła 115-lecie.

 

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

Uroczysta msza święta, przemarsz strażaków ze sztandarami, poświęcenie figury św. Floriana to główne punkty uroczystości jubileuszu Ochotniczej Straży Pożarnej w Żerkowie, która obchodziła swoje 115-lecie.

 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się burmistrz Żerkowa Michał Surma, sekretarz gminy Bartłomiej Nowicki, przewodniczący rady miejskiej Wojciech Gałązka, starosta powiatu jarocińskiego Lidia Czechak z radnymi powiatowymi Jackiem Jędraszczykiem i Janem Szczerbaniem  oraz  radni miejscy.

 

Obchody 115-lecia OSP Żerków rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w intencji strażaków, w czasie której nastąpiło poświęcenie figury św. Floriana. Jej fundatorami są Ewa i Dariusz Grieger z Żerkowa, którzy w ten sposób postanowili podziękować strażakom za to, że zawsze są gotowi ponieść najwyższą ofiarę dla ratowania zdrowia i mienia ludzkiego.

 

W trakcie oficjalnych uroczystości, których nie zakłóciły nawet obfite opady deszczu, strażacy zostali odznaczeni za swoją służbę i poświęcenie. Prezes OSP Żerków otrzymał również promesę na zakup sprzętu pożarniczego od mieszkańców gminy Żerków i miejscowych firm.

 

- Dziękuję Wam bardzo serdecznie za wasz trud i poświęcenie. Dziękuję również waszym rodzinom – powiedział burmistrz Żerkowa Michał Surma.

 

Do życzeń przyłączyła się również starosta powiatu jarocińskiego Lidia Czechak, która wręczyła również prezesowi OSP Żerków bon na zakup strażackiego sprzętu.

 

- Dziękuję wam druhny i druhowie za udział w organizacji naszego jubileuszu – powiedział na zakończenie oficjalnych uroczystości, Emil Podlewski, prezes żerkowskiego OSP.

 

Jedną z większych atrakcji jubileuszu był też Festiwal Orkiestr Dętych oraz koncert zespołu Lorem z Weronika Szymańską, uczestniczką * edycji The Voice Of Poland.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 14