Ostatnie podróżnicze spotkanie. Tym razem o kolei transyberyjskiej i Bajkale

Opublikowano:
Autor:

Ostatnie podróżnicze spotkanie. Tym razem o kolei transyberyjskiej i Bajkale   - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W najbliższy piątek (31 sierpnia) w kinie plenerowym na tarasie kawiarni filmowej można się będzie spotkać z Aghatą Christie podróżującą koleją, czyli z kryminałem w stylu retro w najnowszej adaptacji. W niedzielę "Podróżniczy regał na nudę" zaprosi wszystkich chętnych do Rosji.

 

 

Będzie to już ostatni z cyklu imprez weekendowych, które odbywały się w niemal każdy weekend wakacji. Piątkowa projekcja rozpocznie się o godz. 18.30. W niedzielę, 2 września odbędą się dwa spotkania z podróżnikami. Od godz. 16.00 o kolei transsyberyjskiej opowiadać będzie Piotr Czyszpak - podróżnik amator z Wrocławia, z wykształcenia ratownik medyczny. Autor bloga "Podróże Pana Szpaka" do tej pory odwiedził 35 krajów. Najchętniej podróżuje do krajów byłego Związku Radzieckiego. Odwiedził je wszystkie, najczęściej koleją, ale autostop czy tanie linie lotnicze też wchodzą w grę.

 

O godz. 17.30 rozpocznie się spotkanie z Jakubem Rybickim, który opowie o Bajkale. "Jestem tak zwanym podróżnikiem - co znaczy, że robię rzeczy, które „zwykłym ludziom” wydają się niemożliwe. To oczywiście bzdura, bo nie ma „zwykłych ludzi”, a każdy jest w stanie spełniać nawet najbardziej szalone marzenia - niektórym trzeba po prostu w tym pomóc!" - pisze o sobie gość. - "Włóczę się po świecie, robię zdjęcia, piszę i opowiadam o dziwach, którym się dziwowałem. Staram się, żeby było wesoło, a jednocześnie merytorycznie." Na co dzień pracuje jako fotograf i dziennikarz podróżniczy, współpracuje gazetami National Geographic Traveler, Magazyn Podróże, Kontynenty, Elle Man, Rowertour, Bikeboard, Magazyn Rowerowy, portalami Wirtualna Polska, Onet.pl, Interia.pl, Gazeta.pl, podróżniczym Peron4. W 2015 ukazała się jego książka o zimowej wyprawie rowerem po Bajkale i o Syberii w ogóle.

 

Projekt "Podróżniczy regał na nudę" realizowany jest przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Fundusz Promocji Kultury oraz gminy Jarocin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE