› Aktualności
15:30 / 13.04.2019

Otworzyli kino. Teraz czekają na zgłoszenia od widzów

Otworzyli kino. Teraz czekają na zgłoszenia od widzów

fot. Dom Kultury Kotlin

Chcesz oglądać filmy w kinie "Projekt" w Kotlinie? Zgłoś swoje dane kontaktowe w kotlińskim domu kultury, a będziesz powiadamiany o kolejnych seansach.

 

 

 

W kinie, które będzie działało jako szesnasta sekcja w ramach Domu Kultury w Kotlinie, wyświetlane mają być zarówno filmy nowe, jak i takie sprzed kilku, a nawet kilkudziesięciu, lat. Jak podkreśla dyrektor Janusz Barański, istnieje możliwość zorganizowania specjalnych pokazów dla różnych grup np. młodzieży czy związku emerytów i rencistów. Już w tym roku ma się odbywać wiele seansów kina rodzinnego. Będą to nie tylko filmy fabularne, ale również dokumentalne czy transmisje koncertów. Seanse od maja będą odbywały się średnio raz w miesiącu. Większa częstotliwość pokazów będzie w wakacje i ferie.

 

Zakup potrzebnego sprzętu, którego wartość wynosi 130 tys. zł - został sfinansowany z projektu „Kotlińska Akademia Sztuki” - Infrastruktura Domów Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz projektu Lider Zielonej Wielkopolski Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Starania rozpoczęto już w 2017 roku.

 

 - Przez cały rok seanse będą bezpłatne. Warunek jest taki, że my nie możemy wieszać plakatów. Dlatego chcemy stworzyć taką grupę miłośników kina, którą będziemy powiadamiać różnymi sposobami - telefonicznie, sms-owo czy mailowo - o kolejnych seansach w naszym kinie. Przez najbliższy miesiąc można się zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej, fanpage’u Domu Kultury w Kotlinie na facebooku, a także osobiście w siedzibie placówki może przy okazji spaceru - tłumaczy Janusz Barański, dyrektor Domu Kultury w Kotlinie.


 

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%