› Sport i rekreacja
22:09 / 31.07.2017

Paterski znów w koszulce najlepszego górala

Paterski znów w koszulce najlepszego górala

Maciej Paterski był bardzo aktywny na trzecim etapie Tour de Pologne. Brał udział w ucieczce i punktując na górskich premiach wywalczył koszulkę najlepszego górala naszego narodowego touru.

Trzeci etap Tour de Pologne dokonał pierwszej selekcji. Na pierwszym etapie „z górkami” odpadli sprinterzy. Zmieniła się również klasyfikacja generalna. Nieoczekiwanie świetnie spisał się Peter Sagan, który zameldował się na mecie w Szczyrku na drugim miejscu i odzyskał koszulkę lidera TdP. Trzecie miejsce zajął Rafał Majka, który wyrasta na faworyta wyścigu (w klasyfikacji generalnej zajmuje trzecie miejsce, tracąc do Sagana 12 sekund). Drugi jest zwycięzca trzeciego etapu Belg Dylan Teuns (BMC).

- Teraz będę jechał dla Majki – powiedział po etapie Sagan, który jedzie w jednej grupie (Bora – hansgrohe) z naszym mistrzem.

W pierwszej części etapu bardzo aktywnie jechał Maciej Paterski, który znalazł się w ucieczce dnia i punktował na premiach, zdobywając koszulkę najlepszego górala. To ulubiony trykot Patery. We wcześniejszych wyścigach TdP kończył już wyścig w różowej koszulce sponsorowanej przez Tauron.

R E K L A M A
R E K L A M A
10
2
oceń tekst 12 głosów 83%
R E K L A M A