› Aktualności
12:36 / 11.07.2018

Paweł szykuje formę na wielki bieg przez trzy państwa!

Paweł szykuje formę na wielki bieg przez trzy państwa!

Paweł szykuje formę na wielki bieg przez trzy państwa!

To będzie wyjątkowe wydarzenie. Paweł Milczarek z Dobrzycy, zawodowy strażak z KP PSP w Pleszewie, 31 sierpnia stanie w gronie 2.300 biegaczy z całego świata, by pokonać biegnącą przez trzy państwa - Szwajcarię, Francję i Włochy - trasę prestiżowego biegu Ultra Trail du Mont Blanc. To 170 km, wyjątkowe miejsca i impreza, w której możliwość uczestnictwa jest czymś niezapomnianym.

Tymczasem za Pawłem kolejne etapy przygotowań do startu w UTMB. Udział w tym prestiżowym biegu wiąże się niestety z kosztami. Według wstępnych założeń wymagane minimum to ok. 9 tys. zł. Na szczęście z pomocą pospieszyli sponsorzy. – W ostatnim czasie swoją pomoc zaoferowała pleszewska firma Almas. To było coś niesamowitego – odebrałem telefon, a tu informacja i miła zaskoczenie. Bardzo za to dziękuję – mówi Paweł. To nie wszystko. Wysiłki w dążeniu do celu, jak wyznaczył sobie biegacz, zostały docenione w jeszcze jednym miejscu. – Otrzymałem wsparcie ze swojej macierzystej Jednostki, w której pełnię służbę, czyli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie – podkreśla Paweł. – To jest dla mnie duże wyróżnienie i motywacja. Dziękuję za to wsparcie – dodaje.

R E K L A M APrzygotowania logistyczne, to jedno. Ale niemal każdy wolny czas Paweł wykorzystuje również na treningi. - W czerwcu brałem udział w „Biegu rzeźnika”. Zapisałem się na trasę liczącą 115 km, ale ukończyłem bieg na 80-tym kilometrze ze względu na ból stopy. Nie chciałem ryzykować. Ale dystans ten pokonałem z lepszym czasem niż rok wcześniej – relacjonuje Paweł. – Ostatnio brałem udział również w Ultramaratonie Karkonoskim. Były tam dość ciężkie warunki – na Śnieżce wiatr i odczuwalna ujemna temperatura. W zeszłym roku zająłem tam miejsce 77 a teraz 42 i poprawiłem czas o 30 minut. Czyli jest progres – tłumaczy biegacz. – To były takie dwa sprawdziany przed UTMB – dodaje. Przed Pawłem jeszcze start w Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich i kilka kolejnych treningów w Tatrach. A później już tylko UTMB…


Przygotowania Pawła do biegu UTMB można śledzić na profilu FB – Droga do UTMB – Paweł Milczarek.

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A