Pewne zwycięstwo Jaroty z Polonią Leszno

Pewne zwycięstwo Jaroty z Polonią Leszno - Zdjęcie główne

Czwarty mecz sparingowy i trzecie zwycięstwo. Jarota podtrzymuje dobrą formę podczas zimowego okresu przygotowawczego. Jarociniacy w sobotę, 1 lutego pokonali Polonię Leszno 4:1.

Starcie z Polonią Leszno było dla Jarociniaków czwartym pojedynkiem w trakcie przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2019/2020. Wcześniej podopieczni Piotra Garbarka pokonali LKS Gołuchów i Polonię Środa Wlkp. oraz zremisowali z Sokołem Kleczew.

W pierwszym kwadransie działo się niewiele. Zza pola karnego uderzał Krzysztof Bartoszak, a goście odpowiedzieli kontrą, ale dobre interweniował Sebastian Kmiecik. Pierwsze bramki zobaczyliśmy w końcówce drugiego kwadransa. W 25. i 27. minucie do siatki gości z Leszna trafiał Bartoszak. W obu sytuacjach napastnika Jaroty dokładnym podaniem obsłużył Patryk Kieliba. JKS jeszcze przed przerwą miał sytuacje na zdobycie kolejnych goli. Dwukrotnie prowadzenia nie udało się podwyższyć Damianowi Pawlakowi, a raz Wiktorowi Smoładze.

W drugiej części spotkania gra Jaroty wyglądała słabiej. W 60. minucie Polonia wykorzystała błąd obrony w kryciu podczas rzutu rożnego i zdobyła bramkę na 2:1. Odpowiedź mogła być niemal natychmiastowa, ale Alan Janowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Jednak w ostatnich 5 minutach Jarociniacy zdołali jeszcze poprawić wynik. Najpierw bramkę zdobył Wiktor Smołaga, a później jeden z testowanych zawodników.

Za tydzień Jarociniacy mają wolny od meczów weekend, a za dwa tygodnie w sobotę, 15 lutego zmierzą się w Gnieźnie z Mieszkiem. Początek przedostatniego zimowego sparingu o 14.00.