› Sport i rekreacja
20:01 / 29.09.2018

Pewne zwycięstwo na inaugurację. Siatkarz Jarocin pokonał MKS MOS Turek (ZDJĘCIA)

Pewne zwycięstwo na inaugurację. Siatkarz Jarocin pokonał MKS MOS Turek (ZDJĘCIA)

fot. Dawid Borucki

W sobotnim meczu 1. kolejki siatkarskiej III ligi kobiet Siatkarz Jarocin pokonał 3:0 (-15, -19, -23) MKS MOS Turek

 

 

Dla Siatkarza był to powrót po trzech latach do rozgrywek III ligi kobiet. Dłuższą, pięcioletnią przerwę miał klub z Turku.

Na początku spotkania to zawodniczki z Turku objęły 3-punktowe prowadzenie. Jednak Siatkarz szybko zareagował i doprowadził do remisu. W drugiej fazie pierwszego seta dominowały już Jarocinianki, które pewnie wygrały do 15. Dłużej walka trwała w drugiej partii. Siatkarz grał falami, zdobywał kilka punktów, a następnie tracił swoją przewagę. Ostatecznie jednak Jarocinianki wygrały do 19, ponownie dzięki dobrej grze w drugiej fazie seta. Zdecydowanie najbardziej wyrównana była trzecia odsłona meczu. Turek popełniał mniej błędów w pierwszej części seta i prowadził 11:8. Jednak wówczas dłuższą serię punktową zanotowały gospodynie, wychodząc na prowadzenie. Walka trwała punkt za punkt z niewielką, jedno-, dwupunktową przewagą podopiecznych Michała Sorka. Ponownie lepiej kluczowe akcje zagrały zawodniczki Siatkarza, wygrywając do 23 i cały mecz 3:0.

Kolejny mecz ligowy Siatkarz rozegra 13 października. Na wyjeździe Jarocinianki zmierzą się z MLKS Orlik Miłosław.

Siatkarz Jarocin: Aneta Bartkowiak, Julia Kita, Zuzanna Malinowska, Anna Bednarek, Zuzanna Kalinowska, Zuzanna Tyl, Agnieszka Becela (L) – Wiktoria Antczak, Eliza Bakalarczyk, Martyna Kujawa

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 33