Pewne zwycięstwo Sparty z Watahą (ZDJĘCIA)

Pewne zwycięstwo Sparty z Watahą (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Dobrą formę w sezonie 2019/2020 potwierdzili zawodnicy Sparty Jarocin. W sobotę lider I ligi pokonał Watahę Zielona Góra 50:12.

Sparta w poprzednich pojedynkach wygrała z Miedziowymi Lubin, AZS AWF Warszawa oraz Legią Warszawa. Teraz przyszedł czas na mecz z Watahą Zielona Góra.

Kwadransa potrzebowali Spartanie na otwarcie wyniku spotkania. Po akcji lewą stroną i przegrupowaniach przyłożenie zdobył Łukasz Bobek. Chwilę później po raz pierwszy znać o sobie dał silny wiatr, który utrudniał pracę kopaczom. Kacper Włodarek nie trafił pierwszego podwyższenia, ale już trzy minuty później poprawił się. Po akcji lewym skrzydłem przyłożenie zdobył tym razem Krzysztof Ermanowicz. Gospodarze przeważali, czego efektem były kolejne trzy przyłożenia w końcowych 10 minutach pierwszej połowy. Najpierw w polu punktowym znalazł się Błażej Kalinowski, później Bartosz Włodarek, a chwilę przed gwizdkiem na przerwę ponownie Kalinowski. W dwóch pierwszych przypadkach podwyższenie trafił Kacper Włodarek i Sparta prowadziła 36:0.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Sparty, która powiększyła swoje prowadzenie o dwa kolejne przyłożenia. Najpierw prowadzenie gospodarzy podwyższył Jacek Idzikowski, a następnie - po raz drugi w tym meczu - Krzysztof Ermanowicz. Wataha w ostatnim kwadransie, gdy Sparta delikatnie odpuściła, potrafiła groźnie zaatakować i zdobyć dwa przyłożenia. Jednak jeszcze przed końcem spotkania prowadzenie Sparty podwyższył Bartosz Tondaś, wykorzystując lukę w defensywie Watahy, a chwilę później Kacper Włodarek celnym kopem ustalił wynik meczu.

W sobotę, 12 października Sparta Jarocin rozegra mecz 5. kolejki na wyjeździe z Rugby Białystok. Początek o 18.30.