Pierwsza bramka, pierwsze zwycięstwo

Pierwsza bramka, pierwsze zwycięstwo - Zdjęcie główne

Jarota Hotel Jarocin, po bramce Krzysztofa Bartoszaka z rzutu karnego, pokonała 1:0 Bytovię Bytów.

Aż 528 minut musieli czekać na bramkę piłkarze i kibice Jaroty. W końcu doczekali się nie tylko gola, ale także pierwszego zwycięstwa na wiosnę. Jarociniacy sprawili w Bytowie wielką sensację pokonując jednego z kandydatów do awansu.

W pierwszej połowie goście z Jarocina zaskoczyli rywali. Zagrali bardzo dobrze stwarzając sporo sytuacji. Zdobyli nawet bramkę, ale sędzia uznał, że Bartoszak był na minimalnym spalonym.

Druga część meczu zaczęła się doskonale dla Jaroty. Co prawda Bartoszak najpierw zmarnował sytuację, po podaniu Ślifirczyka, ale chwilę później mógł cieszyć się z wyczekanego gola. Po rzucie rożnym i główce Menzla sędzia dopatrzył się zagrania ręką i podyktował jedenastkę. Mimo presji napastnikowi Jaroty nie zadrżała noga i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Bytovii.

Od tego momentu Jarota skupiła się na obronie korzystnego rezultatu. Świetny mecz rozgrywał Przemysław Kazimierczak, który bronił bardzo skutecznie i szczęśliwie.

Od 83. minuty bytowianie grali w przewadze, bo drugą żółtą kartkę zobaczył Robert Menzel, ale nawet to nie pozwoliło im na doprowadzenie choćby do remisu. Była to pierwsza porażka Bytovii w tym sezonie na własnym boisku.

W Bytowie, podobnie jak przed tygodniem, do protokołu meczowego jako trener wpisany został Ryszard Łukasik, który na razie pozostanie oficjalnym szkoleniowcem Jaroty. Drużynę faktycznie prowadzić będzie Maciej Dolata niemający uprawnień na II ligę (może za to być trenerem w ...III lidze).

W Wielką Sobotę Jarotę czeka wielki sprawdzian. O przedłużenie marzeń powalczy na własnym boisku z Calisią. Derby dawnego województwa kaliskiego rozpoczną się o godz. 13.00.

Drutex Bytovia Bytów - Jarota Hotel Jarocin 0:1 (0:0)

0:1 - Krzysztof Bartoszak, z rzutu karnego (49.)

Bytovia: Mateusz Oszmaniec, Maciej Kazimierowicz (46. Mateusz Michalski), Jakub Cesarek (70. Adrian Wróblewski), Łukasz Kowalski, Wojciech Wilczyński, Mariusz Kryszak (50. Wojciech Pięta), Sławomir Mazurkiewicz, Michał Pietroń, Maciej Szewczyk, Robert Hirsz (61. Jakub Bojas), Janusz Surdykowski

Jarota: Przemysław Kazimierczak, Jędrzej Ludwiczak, Bartosz Kieliba, Piotr Garbarek, Piotr Skokowski, Robert Menzel Ż, Ż, CZ, Michał Grobelny (76. Krzysztof Czabański), Hubert Oczkowski, Łukasz Ślifirczyk (64. Mateusz Zatwarnicki), Hubert Antkowiak (79. Adam Durowicz), Krzysztof Bartoszak