› Aktualności
09:57 / 05.01.2019

Pierwszy „Orszak Trzech Króli” i koncert Pawła Bączkowskiego

Pierwszy „Orszak Trzech Króli” i koncert Pawła Bączkowskiego

fot. Lidia Sokowicz

Gminny Ośrodek Kultury w Jaraczewie po raz pierwszy włącza się w ogólnopolską akcję pod hasłem „Orszak Trzech Króli”. Dyrektor zapewnia, że niedzielna impreza jest już dopięta na ostatni guzik. Udział w orszaku wezmą przedstawiciele wszystkich szkół.

 

- Dzieci będą poprzebierane za trzech królów i różne postacie biblijne. Spotykamy się o godzinie 15.00 na targowisku. Każdy z uczestników otrzyma koronę i przy dźwięku kolęd udajemy się do parku - mówi Andrzej Musiałek.

 

Tam na scenie zaprezentują się grupy kolędników ze szkół. Przewidziano nawet wizytę św. Mikołaja oraz występ Pawła Bączkowskiego.

Na finał, o godz. 17.00 odpalone zostaną fajerwerki. Wszyscy otrzymają ciepły posiłek: zupę gulaszową oraz gorącą herbatę. Podobne przemarsze ze śpiewem kolęd odbędą się w Jarocinie i Magnuszewicach [ZOBACZ TUTAJ]

Czytaj również: Rozpoczął się pierwszy weekend nowego roku. Nie macie planów? ZOBACZCIE tutaj

 

Urzędnicy do pracy potrzebni są w Urzędzie Miasta i Gminy w Jaraczewie. Władze samorządowe ogłosiły konkursy na trzy stanowiska pracownicze.  Poszukiwane są osoby na stanowisko ds. drogownictwa, ochrony środowiska i inwestycji [ZOBACZ TUTAJ]

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%