› Aktualności
14:21 / 10.08.2018

Pieszo z Wielkiej Brytanii do Poznania. A w niedzielę w Jarocinie

Pieszo z Wielkiej Brytanii do Poznania. A w niedzielę w Jarocinie

W najbliższą niedzielę 12 sierpnia odbędzie się brytyjska edycja "Regału na nudę". Gościem tym razem będzie Gordon Wilson, który opowie o swojej podróży „Pieszo z Wielkiej Brytanii do Poznania”.

 

 

Kolejny Wielki Weekend w Małym Mieście rozpocznie się w piątek 10 sierpnia od Absolutnie Fantastycznej Babskiej Strefy z brytyjskim filmem niespodzianką, w którym niegrzeczne panie w „średnim” wieku pokażą, jak się baluje. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.

 

W niedzielę można będzie porozmawiać z Gordonem Wilsonem, który przeszedł 1.500 km w 80 dni (z Leeds do Poznania), aby zebrać pieniądze dla ofiar kataklizmów na całym świecie. W marszu, który nazwał "marszem dla pokoju i człowieczeństwa", zachęcał napotkane na swojej drodze osoby, by przekazywały datki na cel dobroczynny. Spotkanie w podcieniach ratusza na jarocińskim rynku rozpocznie się o godz.16.00. Gordon jest również animatorem i dlatego po spotkaniu poprowadzi również warsztaty kuglarskie dla dzieci (godz. 17.00).

 

Od godz. 18.00 zaplanowano koncert dziecięco-młodzieżowych zespołów "Czajniki" oraz "Ostatnia Szansa", które działają przy Społecznym Ognisku Muzycznym w Jarocinie.

 

Niedziela zakończy się na tarasie Kawiarni Filmowej. W kinie plenerowym można będzie obejrzeć brytyjską opowieść o twórcy Kubusia Puchatka i jego relacjach z synem Krzysztofem, który był pierwowzorem książkowego przyjaciela Misia o Małym Rozumku. Początek o godz. 19.00.

 

Młodsi fani Puchatka, Kłapouszka i Prosiaczka wraz z rodzicami będą mogli spędzić czas na tarasie Kawiarni Filmowej w Jarocinie z ulubionymi bohaterami już w godz.13.00-16.00. Kubuś z przyjaciółmi zagości na dużym tarasowym ekranie, ale również "zamiesza" w kawiarnianym menu.

 

W trakcie tej edycji Podróżniczego regału na nudę, będzie też niespodzianka, czyli zlot mini cooperów oraz starych samochodów na rynku w Jarocinie.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%