› Aktualności
08:22 / 24.03.2019

Pijany 16-latek jeździł busem. Wpadł do rowu. Chciał wywieść w pole policję...

Pijany 16-latek jeździł busem. Wpadł do rowu. Chciał wywieść w pole policję...

W nocy policja i straż pożarna otrzymały zgłoszenie o pojeździe znajdującym się w rowie przy drodze Komorze Przybysławskie - Przybysław (gm. Żerków). 

 

Kiedy służby udały się na miejsce, zastały tam tylko volkswagena transportera. W aucie nie było nikogo. Kierowca, po tym jak zakończył jazdę w rowie, odkręcił tablice rejestracyjne. To jednak na niewiele się zdało. Funkcjonariusze szybko namierzyli właściciela pojazdu i osobę, która nim jechała.

 

- W wyniku podjętych czynności zostali ustaleni i zatrzymani. Okazało się, że 16-latek nieposiadający uprawnień za zgodą właściciela zabrał auto, po czym wjechał do rowu – relacjonuje oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 

 

Nieletni kierowca podróżował wraz z pasażerem. Na szczęście żaden z nich nie odniósł obrażeń ciała.

 

W organizmie 16-latka policjanci stwierdzili 1,6 promila alkoholu.

 

Teraz młody mieszkaniec gminy Żerków ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed Wydziałem Rodzinnym i Nieletnim Sądu Rejonowego w Jarocinie.

 

 

To nie pierwszy przypadek, kiedy młodzi ludzie bez prawa jazdy wsiadają za kierownicę samochodu.

 

W lutym 17-latek jadący BMW nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. W czasie ucieczki staranował inny pojazd, po czym jazdę zakończył w polu [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

Tragicznie zakończyła się w grudniu ubiegłego roku przejażdżka 18-letniego kierowcy seaty ibizy. Razem z kolegą jechali krajową 12 i na łuku drogi w Łobzie auto uderzyło w drzewo. Kierowca zginął na miejscu. Pasażer zmarł w szpitalu [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

Dokładnie dwa tygodnie temu na drodze Antonin – Przybysław po pościgu policja zatrzymała kierowcę, który miał 3,5 promila alkoholu [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%