› Aktualności
10:22 / 02.11.2018

Pijany kierowca wjechał w posesję, uciekł a potem …

Pijany kierowca wjechał w posesję, uciekł a potem …

fot. www.jarocinska.pl

Gmina Jarocin. Ruch kołowy. Policja. Pijani kierowcy.Akcja „Znicz”

 

W całym kraju trwa akcja „Znicz”. [ZOBACZ TUTAJ]

R E K L A M A

Komenda Główna Policji poinformowała, że od środy na drogach doszło do 193 wypadków, w których zginęło 21 osób, a 218 odniosło obrażenia. Do czwartku do północy funkcjonariusze zatrzymali aż 393 kierowców, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu.

 

Jak sytuacja wygląda na drogach powiatu jarocińskiego?

Na szczęście dane naszej policji nie są tak zatrważające. W środę o godzinie 16.40 na ul. Wolności w Golinie doszło do zdarzenia z udziałem pijanego kierowcy. - 26-letni mężczyzna kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w płot posesji a potem uciekł. Około 20.45 zgłosił się na komendę policji - relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Mężczyzna odpowie za jazdę po alkoholu i spowodowanie zdarzenia drogowego.

 

W minioną niedzielę na tej samej ulicy w Golinie policjanci zatrzymali pijanego obywatela Ukrainy, który jechał samochodem.

 

- 28 października, około godziny 18.00, przypadkowy świadek poinformował nadzorującego służbę policjanta o spożywaniu alkoholu pod sklepem przez czterech mężczyzn. Według informacji, mężczyźni przyjechali do sklepu samochodem marki Ford Mondeo. Funkcjonariusz udał się nieoznakowanym radiowozem we wskazane miejsce. Gdy zbliżał się pod podany adres zauważył jadący już pojazd, który z dużymi problemami skręcał w boczną drogę. Chwilę później ford zjechał na posesję. Jednak zanim mężczyźni zdążyli opuścić pojazd, na miejsce dotarli policjanci – informuje rzecznik policji.

 

Okazało się, że samochodem podróżowało czterech mężczyzn. Z wnętrza pojazdu wydobywała się silna woń alkoholu. Policjanci poprosili kierowcę o okazanie dokumentów pojazdu i prawa jazdy oraz poddanie się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wykazało, że mężczyzna, w czasie gdy siedział za kierownicą, miał w swoim samochodzie nie tylko trzech pasażerów, ale też ponad trzy promile alkoholu w swoim organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca to 27-letni obywatel Ukrainy pracujący na terenie powiatu jarocińskiego.

Wczoraj jarocińska policja odnotowała dwie kolizje. W Kretkowie mieszkaniec gminy Żerków cofając mercedesem na parkingu przy kościele uderzył w zaparkowany pojazd, w którym siedział kierowca. Sprawca kraksy został ukarany mandatem.

Wieczorem doszło kolizji na drodze krajowej nr 11 w Kotlinie.

- Kierująca fordem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu wyjeżdżając z parkingu i doprowadziła do zderzenia z jadącym citroenem C3. Kierujące pojazdami trafiły do szpitala – relacjonuje rzecznik policji. Ostatecznie policja zdarzenie zakwalifikowała jako kolizję. Sprawczyni kraksy została ukarana mandatem [ZOBACZ TUTAJ]
 

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A