Ogłosiliśmy dziś ścisłą dziesiątkę sportowców, którzy dzięki Wam zdobyli wiele punktów i mają szansę na fantastyczne nagrody. Za to teraz Was nagrodzimy. Wytypowaliśmy 10 osób, które uzasadniły swój wybór na kuponie do głosowania.

7. Jolanta Stempniak, Golina

8. Ewa Janowska, Jarocin

9. Michalina Kapturek, Jaraczewo

10. Beata Kubiak, Koźmin Wlkp.

Zapraszamy po odbiór upominków do redakcji Gazety Jarocińskiej, ul. Kasprzaka 1a w Jarocinie już od jutra, tj. środa 20 lutego w godzinach od 08:00 do 16:00.

Już dziś możecie wysyłać SMS-y na swoich faworytów walczących o tytuł Najpopularniejszego Sportowca i Trenera 2018 roku. Poniżej szczegóły jak oddać głos oraz listy kandydatów. W bieżącej Gazecie Jarocińskiej znajdziecie też kupon do głosowania.

Plebiscyt kończy się 26 lutego o godzinie 23:59.

Lista kandydatów do tytułu Najpopularniejszy Sportowiec 2018 roku:

SMS POD NUMER 7148 (KOSZT 1,23 Z VAT)

1. Bartosz Gabrysiak – MUKS Białe Tygrysy Jarocin – taekwondo sms: gj.sport.1

Złoty medalista Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Jarocinie w walce sportowej i srebrny medalista w dwuboju technicznym. Zajął drugie miejsce w zawodach Pucharu Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wywalczył także srebrny medal w Międzynarodowym Turnieju w taekwondo olimpijskim „Bydgoszcz Cup”.

2. Kacper Gowgiel – UKS Piątka Jarocin – lekkoatletyka sms: gj.sport.2

Podwójny srebrny medalista Ogólnopolskich „Czwartków lekkoatletycznych” w biegu na 300 m. Drugie miejsce wywalczył zarówno w finale na otwartym stadionie jak i w hali. Wspólnie z kolegami zajął siódme miejsce w finale ogólnopolskim sztafetowych biegów przełajowych w Garczynie (wcześniej brązowy medal w Mistrzostwach Wielkopolski SZS) oraz dziesiąte miejsce w finale ogólnopolskim w czwórboju lekkoatletycznym w Inowrocławiu (wcześniej złoty medal w Mistrzostwach Wielkopolski SZS).

3. Amelia Jankowska - UKS Komorzanka – warcaby sms: gj.sport.3

Zdobyła złoty medal X Drużynowych Mistrzostwach Polski w warcabach klasycznych juniorek do lat 10 w Lipnie. Przyczyniła się także do wywalczenia brązowego medalu XXV Drużynowych Mistrzostwach Polski w warcabach 100-polowych w kategorii juniorek do lat 10 w Dąbkach.

4. Szymon Juszczak - UKS Przełaj Żerków – lekkoatletyka sms: gj.sport.4

Dwukrotny srebrny medalista Mistrzostw Polski Młodzików w Bełchatowie w biegach na 110 m ppł i 200 m ppł. Srebrny medalista na tych samych dystansach w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików w Poznaniu. Złoty medalista Mistrzostw Wielkopolski młodzików na 110 ppł i 200 ppł w Poznaniu. Złoty medalista Halowych Mistrzostw Wielkopolski młodzików w Kaliszu na 60 m ppł i skoku w dal.

5. Paweł Lewandowski - weteran – podnoszenie ciężarów sms: gj.sport.5

Mistrz Polski Masters w Gdańsku.

6. Aleksandra Łukomska – UKS Komorzanka Komorze – warcaby sms: gj.sport.6

Trzykrotna srebrna medalistka (warcaby klasyczne, aktywne i błyskawiczne) Młodzieżowych Mistrzostw Świata w warcabach klasycznych w Turcji w kategorii juniorów do lat 10. W minionym roku zajęła dwunaste miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w warcabach stupolowych (juniorki do lat 10) w Gomelu na Białorusi oraz siódme miejsce w XX Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Wilnie. Sześciokrotnie zdobywała złote medale Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej (w warcabach klasycznych i stupolowych). Została powołana do kadry narodowej juniorek do lat 10.

7. Wiktoria Ostojska i Oliwia Ławicka - TKS Siatkarz Jarocin – siatkówka sms: gj.sport.7

W minionym roku zdobyły złoty medal w Mistrzostwach Wielkopolski w siatkówce plażowej w kategorii minisiatkówki. Wywalczyły awans do Finału Mistrzostw Wielkopolski w minisiatkówce (hala), gdzie zdobyły piąte miejsce. Powołane do Kadry Wielkopolski, zarówno w odmianie plażowej jak i halowej.

8. Nikodem Staszak – LKS Ippon Jarocin – sumo sms: gj.sport.8

Brązowy medalista Pucharu Polski juniorów w sumo.

9. Patrycja Tomczak – UKS Komorzanka – warcaby sms: gj.sport.9

Srebrna medalistka XXII Mistrzostwach Polski juniorek do lat 13 w warcabach klasycznych w Lipnie. Złota medalistka XVI Mistrzostwach Polski Szkół i UKS-ów w warcabach klasycznych dziewcząt do lat 11 w Żerkowie. Powołana do kadry Polski juniorek do lat 13.

10. Michalina Wróbel - MUKS Białe Tygrysy Jarocin – taekwondo sms: gj.sport.10

Podwójna medalistka Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików w Jarocinie. W walce sportowej wywalczyła złoty medal, a w dwuboju technicznym brązowy. Ma na swym koncie także medale zawodów Pucharu Polski (zwycięstwo w Ostrowcu Świętokrzyskim i trzecie miejsce w Zalasewie) oraz zwycięstwo w Międzynarodowym Turnieju w Taekwondo Olimpijskim „Bydgoszcz Cup”.

Lista kandydatów do tytułu Najpopularniejszy Trener 2018 roku:

1. Anna Bednarek – TKS Siatkarz Jarocin – siatkówka sms: gj.trener.1

Trener minisiatkówki drużyn „Dwójek”, „Trójek” i „Czwórek”. W sezonie 2017/2018 jako jedyny klub w Wielkopolsce TKS Siatkarz awansował do finału rozgrywek minisiatkówki w Wielkopolsce we wszystkich kategoriach. Sama jako zawodniczka Jankowa Przygodzkiego w sezonie 2017/2018 zagrała w garażach o wejście do 2 Ligi Kobiet. W sezonie letnim zagrała z powodzeniem w kilku turniejach piłki siatkowej plażowej, a także na Mistrzostwach Polski nauczycieli. Od sezonu 2018/2019 zawodniczka Siatkarza w 3 lidze kobiet.

2. Jakub Chlebowski – TKS Siatkarz Jarocin – siatkówka sms: gj.trener.2

Trener Julii Misiak i Julii Marciniak. A zatem także zdobywca brązowego medalu Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek w siatkówce plażowej. Trener kadetek i juniorek. Zawodnik 3 – cio ligowego zespołu SALOS Ostrów Wlkp.

3. Mirosław Czajka – GKS Żerków i JKS Jarota Jarocin – piłka nożna sms: gj.trener.3

Trener GKS-u Żerków oraz drużyn młodzieżowych Jaroty Jarocin.

4. Mateusz Gościniak – MKS Jedynka Jarocin – lekkoatletyka sms: gj.trener.4

Trener m.in. reprezentantów Polski (Aleksandry Styś i Amadeusza Zdrojewskiego), medalistów Mistrzostw Polski (Roksana Jędraszak).

5. Paweł Janas – JKS Jarota Jarocin – piłka nożna sms: gj.trener.5

Wiosną 2018 roku prowadził drużynę juniorów starszych Jaroty. Był także trenerem kadry Kaliskiego OZPN z rocznika 2007, z którą wygrał prestiżowy turniej piłkarski w Niemczech. W minionym roku uzyskał także licencję trenerską UEFA A.

6. Piotr Kryś – LZS Grom Golina – piłka nożna sms: gj.trener.6

Trener grupy młodzieżowej młodzik. W zeszłym roku zespół ten zajął pierwsze miejsce w II lidze okręgowej młodzika młodszego, a obecnie zajmuje drugie miejsce w młodziku starszym. Zaangażowany w pracę z młodzieżą.

7. Aleksander Matuszewski – LZS Cielcza, Lech Poznań Football Academy, oddziały Kotlin i Jarocin – piłka nożna sms: gj.trener.7

Trener LZS-u Cielcza, z którym w minionym sezonie zanotował błyskotliwy (bez porażki w sezonie!) awans z A klasy do klasy okręgowej.

8. Szymon Mikler – MLUKS Victoria Jarocin – kolarstwo sms: gj.trener.8

Trener Sandry Jędrzejak, srebrnej medalistki OOM w kolarstwie torowym. Przyczynił się również do sukcesów sportowych swego brata Bartosza.

9. Piotr Skokowski – JKS Jarota Jarocin – piłka nożna sms: gj.trener.9

Z drużyną juniorów młodszych Jaroty wygrał ligę wojewódzką. Wiosną walczyć będzie o awans do Centralnej Ligi Juniorów.

10. Jacek Tomczak – Ippon Jarocin – judo sms: gj.trener.10

Wychowawca i trener wielu pokoleń judoków. W minionym roku spośród jego wychowanków kolejne sukcesy odnosili m.in. Patryk Hetmańczyk i Aleksandra Grygiel.

11. Zdzisław Witczak – WKS Witaszyce – piłka nożna sms: gj.trener.11

Trener WKS-u Witaszyce, z którym wywalczył awans do klasy okręgowej. W niej zespół z Witaszyc był rewelacją rundy jesiennej. Ogromne sukcesy odnosi również w pracy z młodzieżą w Antonio Jarocin. Jego podopieczni z rocznika 2007 grali w turnieju finałowym WZPN w kategorii Orlików.

12. Jakub Worsztynowicz – UKS Taekwondo Jarocin – taekwondo sms: gj.trener.12

W 2018 roku trener Kadry Narodowej Juniorów Młodszych i trener Kadry Wojewódzkiej.

Z zawodnikami klubu Taekwondo Jarocin w 2018 roku osiągnął wynik 66,50 pkt w Systemie Sportu Młodzieżowego Ministerstwa Sportu, co jest największym dorobkiem w historii klubu.

13. Roman Wyduba – UKS Przełaj Żerków – lekkoatletyka sms: gj.trener.13

Trener podwójnego srebrnego medalisty Mistrzostw Polski Młodzików Szymon Juszczaka.

Przypominamy zasady, jak głosować:

1) Aby oddać głos na Najpopularniejszego Sportowca wystarczy wysłać SMS pod numer 7148 (koszt to 1,23 zł z VAT) w treści wpisując: „gj.sport.numer kandydatki/kandydata” (np. gj.sport.66). Każdy SMS to 3 punkty.

Aby oddać glos na Najpopularniejszego Trenera wystarczy wysłać SMS pod numer 7148 (koszt to 1,23 zł z VAT) w treści wpisując: „gj.trener.numer kandydatki/kandydata” (np. gj.trener.16). Każdy SMS to 3 punkty.

2) Druga możliwość to wypełnić i wyciąć kupon z „Gazety Jarocińskiej”, a następnie wysłać lub przynieść go do siedziby Południowej Oficyny Wydawniczej (Jarocin, ul. Kasprzaka 1a). Każdy kupon daje 5 punktów.

Obserwujcie informacje na jarocinska.pl, a dowiecie się, kiedy będzie można zdobyć kolejne premiowane punkty zarówno z SMS-ów, jak i kuponów. Plebiscyt kończy się 26 lutego o 23:59