› Aktualności
13:08 / 12.04.2019

Po raz czwarty pobiegną ku pamięci ofiar Katynia. Każdy może się przyłączyć

Po raz czwarty pobiegną ku pamięci ofiar Katynia. Każdy może się przyłączyć

fot. Archiwum/Lidia Sokowicz

13 kwietnia jest Dniem pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W tym dniu, o godz. 20.00 rozpocznie się IV Bieg Pamięci. Bieg, którego celem jest uczczenie pamięci policjantów, żołnierzy, strażaków i wszystkich mieszkańców powiatu jarocińskiego zamordowanych strzałem w tył głowy w 1940 roku.

 

 

Trasa sobotniego biegu to ok. 4 kilometry. Uczestnicy wystartują z miejsca, gdzie przed wojną mieściła się KPPP w Jarocinie (skrzyżowanie ul. Kościuszki z ul. Paderewskiego, zbiórka na parkingu przy dawnym sklepie "U Marianka").

 

Następnie biegną do Parku im. majora Ostroroga - Gorzeńskiego (skrzyżowanie ulic Śródmiejska i Hallera), potem do jednostki wojskowej, gdzie przed wojną stacjonował 68 pp i na plac przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

 

Na bieg można zabrać biało-czerwone flagi oraz pochodnie. Ci, którzy nie czują się na silach, mogą uczestniczyć razem z biegaczami w Apelu Pamięci przy Pomniku Martyrologii znajdującym się przy ul. Żwirki i Wigury (ok. godz. 21.00). Bieg odbywać się będzie chodnikami.

Dla każdego uczestnika przewidziano pamiątkową koszulkę oraz słodki poczęstunek.

 

 

 

11
0
oceń tekst 11 głosów 100%