› Kultura i Rozrywka
16:19 / 01.12.2018

Po tych zajęciach na poligonie jarocińscy żołnierze musieli zostać przebadani [ZDJĘCIA]

Po tych zajęciach na poligonie jarocińscy żołnierze musieli zostać przebadani [ZDJĘCIA]

fot. fot. 16. jarociński batalion remontu lotnisk

Jarocin. Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku. 16 batalion remontu lotnisk. Ochrona przed bojowymi środkami trującymi i substancjami promieniotwórczymi.

 

R E K L A M A

 

 

Teren poligonu Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku odwiedzili żołnierze 16. jarocińskiego batalionu remontu lotnik. Zajęcia odbyły pod koniec listopada w ramach programu „Ochrona przed bojowymi środkami trującymi i substancjami promieniotwórczymi”.

Głównym celem było udoskonalenie umiejętności z zakresu zachowania oraz działania żołnierzy w przypadku napotkania się z terenem skażonym oraz po wyjściu z niego. Zajęcia przeprowadził kpt. Maciej Bukowski, który zapoznał wojskowych z organizacją zajęć oraz z zasadami bezpieczeństwa w czasie szkolenia - informuje batalion. 

 

CZYTAJ TAKŻE: Trwa mobilizacja w jarocińskiej jednostce: "Jakby wybuchła wojna" [KLIKNIJ TUTAJ]

 

Żołnierze wyposażeni w maski przeciwgazowe oraz odzież ochronną, posługiwali się przyrządami do rozpoznania skażeń chemicznych na specjalnie przygotowanych imitatorach.

Po tym etapie zajęć, wszyscy zostali zbadani przez obecnego na poligonie ratownika medycznego, który zdecydował o dopuszczeniu ich do kolejnej części.

 

Najbardziej do rzeczywistej sytuacji skażeń była zbliżona główna część szkolenia. W tym celu wykorzystano ćwiczebno-bojowe środki trujące, preparaty promieniotwórcze oraz imitatory skażeń.

Wszyscy żołnierze uczestniczący w szkoleniu zostali dokładnie przebadani kilka godzin po zakończeniu zajęć.

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A

Zdjęcia ilość zdjęć 18