16:43 / 11.06.2018

Pociągi do Poznania co 30 minut. Burmistrz już jechał [ZOBACZ WIDEO]

Pociągi do Poznania co 30 minut. Burmistrz już jechał  [ZOBACZ WIDEO]

fot. Janek Marcinkowski

Jarocin. Poznańska Kolej Metropolitalna. Pociągi z Jarocina do Poznania już co 30 minut. Burmistrz Adam Pawlicki sprawdza nowe połączenia.

 

R E K L A M A

 

Od 10 czerwca ruszyły nowe połączenia kolejowe z Jarocina do stolicy Wielkopolski i nie tylko. Teraz pociągi będą jeździły nawet co 30 minut. To duże udogodnienie dla studentów oraz dla tych, którzy muszą dojeżdżać do pracy.

Sprawdziliśmy jak sprawuje się jeden z pierwszych pociągów, który odjeżdżał z Jarocina do Poznania w poniedziałkowy poranek. Razem z nami wyruszył burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

 

- To najlepszy pomysł tej kadencji Urzędu Marszałkowskiego. Znalazł on wsparcie gminy i największą część z powiatu jarocińskiego to my dokładamy, aby te pociągi w miarę często mogły jeździć - powiedział burmistrz Jarocina.

 

Pociąg z Jarocina do stacji Poznań Główny pokonuje trasę w 55 minut. 

Poznańska Kolej Metropolitalna obejmuje obszar w promieniu ok. 50 km od Poznania, wyznaczony na poszczególnych liniach kolejowych: Nowy Tomyśl, Grodzisk Wielkopolski, Kościan, Jarocin, Września, Gniezno, Wągrowiec, Oborniki i Szamotuły. Więcej o nowych połączeniach przeczytasz TUTAJ [KLIKNIJ]

CAŁY ROZKŁAD JAZDY ZNAJDZIESZ W NAJBLIŻSZYM WYDANIU "GAZETY JAROCIŃSKIEJ"

ZOBACZ WIDEO.

R E K L A M A
9
9
oceń tekst 18 głosów 50%
R E K L A M A