› Aktualności
08:00 / 13.12.2017

Pociągi na trasie Jarocin-Poznań nawet co pół godziny

Pociągi na trasie Jarocin-Poznań nawet co pół godziny

fot. Materiały Urzędu Miejskiego w Jarocinie

Jarocin. Gmina Jarocin. Nowe połączenia kolei. Trasa Jarocin-Poznań. Poznań. Wielkopolska. Poznańska Kolej Metropolitarna. 

R E K L A M A

 

 

Wczoraj (poniedziałek, 11 grudnia) w Poznaniu, w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitarnej, zostało podpisane porozumienie dotyczące współpracy samorządów. Jedną ze stron jest gmina Jarocin, w imieniu której porozumienie podpisał sekretarz gminy, Michał Fijałkowski.

 

W imieniu Powiatu Jarocińskiego umowę podpisał Teodor Grobelny. 

 

- Częstotliwość  kursowania pociągów PKM  będzie bardzo duża i zaplanowana jest nawet na połączenia, co 30 minut w godzinach szczytu. Zapewni to pasażerom odpowiedni komfort podróżowania, a zdając sobie sprawę, jak wiele osób z powiatu jarocińskiego codziennie dojeżdża do Poznania do pracy uznałem, że musimy uczestniczyć w tym projekcie - powiedział,jak informuje strona powiatu jarocińskiego, Starosta Jarociński Teodor Grobelny.

 

Poznańska Kolej Metropolitarna to wspólna inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego, Stowarzyszenia Metropolia Poznań, Miasta Poznań, powiatu poznańskiego oraz gmin i powiatów położonych przy dziewięciu liniach kolejowych.

Na tych trasach pociągi mają kursować co pół godziny , a poza nimi - co godzinę. Najpóźniej w czerwcu 2018 roku pociągi PKM dotrą do Jarocina , Nowego Tomyśla, Wągrowca i Grodziska Wielkopolskiego.

 

 

Całe przedsięwzięcie jest oparte na współfinansowaniu przez wszystkie samorządy położone wzdłuż linii kolejowej. Pociągi oznaczone logiem PKM nie będą zatrzymywały się w gminach, które odmówią wspólnego opłacania inwestycji.

 

Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, żeby pociągi te nie zatrzymywały się w Jarocinie. Podpisanie porozumienia jest formalnością, która potwierdza wolę współfinansowania przez gminę Jarocin projektu Poznańska Kolej Metropolitarna, który zagwarantuje jarociniankom znaczną poprawę jakości przemieszczania się – podkreśla burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

 

 

Udział w przedsięwzięciu będzie kosztowało gminę Jarocin prawie 170 tys. zł rocznie. 

 

Trasy PKM obsługiwać będę Koleje Wielkopolskie.

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A