› Aktualności
10:31 / 26.03.2020

Poczta Polska. Kolejne zmiany dla osób w kwarantannie

Poczta Polska. Kolejne zmiany dla osób w kwarantannie

fot. Poczta Polska

Z powodu pandemii koronawirusa Poczta Polska wprowadziła różne obostrzenia dotyczące obsługi swoich klientów oraz wysyłek paczek zagranicznych.

 

R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST

 

W celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz zabezpieczenia pracowników i klientów, Poczta Polska wydzieliła specjalne strefy bezpieczeństwa w swoich placówkach. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

Nie przewiduje się żadnych ograniczeń w doręczaniu i odbiorze korespondencji. Przesyłki kurierskie, paczkowe i listowe będą doręczane do wszystkich odbiorców. W przypadku firm, należy wyznaczyć jedno miejsce, do którego będzie wchodził listonosz, tak aby ograniczyć jego przemieszczanie się po obiekcie.

 

[KORONAWIRUS. NA ŻYWO. Sytuacja na naszym terenie i w kraju - wejdź TUTAJ]. 

 

Co w przypadku osób objętych kwarantanną?

W tym przypadku Poczta Polska nie będzie doręczać do nich korespondencji. Do czasu zakończenia okresu izolacji korespondencja kierowana do adresata będzie przechowywana w placówkach pocztowych. Rozwiązanie to oznacza wyjątkowe wstrzymanie biegu terminu awizacji w okresie przechowania. Podjęcie próby doręczenia przesyłki nastąpi dopiero po zakończeniu kwarantanny przez adresata.

 

Osoby objęte kwarantanną nie muszą tego faktu zgłaszać Poczcie Polskiej, spółka otrzymuje ich adresy na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze RP stanu epidemii. Poczta jest w kontakcie z regionalnymi inspektorami sanitarnymi w tym zakresie.

 

Wprowadzone zostały również szczególne procedury w przypadku wypłat rent i emerytur dla osób objętych kwarantanną. Będą one komisyjnie przygotowane do wypłaty w placówce pocztowej i wkładane do tzw. bezpiecznych kopert. Następnie zostaną one doręczane pod wskazany adres z zastosowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

 

Wesprzyj zrzutkę dla szpitala. Wystarczy niewleka kwota. Kliknij w zdjęcie

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART