› Aktualności
11:10 / 30.09.2019

Podwyżki w gminie Nowe Miasto - zamiast 9 zapłacą 25 zł, a może więcej

Podwyżki w gminie Nowe Miasto - zamiast 9 zapłacą 25 zł, a może więcej

fot. Anna Kopras-Fijołek

O związkach tego, co dzieje się... na chińskim rynku, z tym, co ma miejsce na nowomiejskim, mówił na posiedzeniu wspólnym komisji rady wójt gminy.

 

Najpierw sekretarz gminy odniosła się do podnoszonej wielokrotnie przez radnego Juliusza Twardowskiego kwestii niewprowadzania realnych stawek opłat.

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

 

- Polityka była taka, żeby ich nie podwyższać Teraz stajemy przed faktem - będą państwo w październiku na sesji podejmowali uchwałę w sprawie podwyżek cen - mówiła Honorata Nawrocka.

 

Głos zabrał również włodarz gminy, Aleksander Podemski. Poinformował, że urząd przeprowadził w ostatnich przetarg i załatwił sprawę odbioru śmieci w okresie od stycznia do sierpnia 2020 roku. Przypomniał, że gmina dawno nie podnosiła opłat wnoszonych przez mieszkańców. Co teraz ich czeka?

 

- Po tym przeliczeniu to na dzień dzisiejszy będzie nie 9 zł od osoby, ale 18 zł. A jak będzie przeprowadzony przetarg od września, według nowych zasad, które mówią, że jest zwiększona częstotliwość - w zabudowie wielorodzinnej będziemy co tydzień odbierać odpady, a do tej pory odbieraliśmy co miesiąc, to będzie razy 2 albo razy 3. Nie wystarczy 18 zł. 25 zł nie wystarczy - powiedział wójt.

 

Tłumaczył, że na obecną sytuację nakłada się wiele czynników, m.in. fakt, iż "rynek chiński przestał przyjmować odpady".

 

ZOBACZ TEŻ - NIEZWYKŁE ODKRYCIE W NOWYM MIEŚCIE NAD WARTĄ

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AStimi Stihl MOBI 01_2020