Pogrom. Jarota przegrywa w finale okręgowego Pucharu Polski (ZDJĘCIA)

Pogrom. Jarota przegrywa w finale okręgowego Pucharu Polski (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

W rozegranym w środę, 24 kwietnia finale okręgowego Pucharu Polski KKS 1925 Kalisz pokonał Jarotę Jarocin 6:0.

Wydarzenia boiskowe na Stadionie Miejskim w Kaliszu rozpoczęły się o 18.30 i bardzo szybko przybrały negatywny obrót dla Jarociniaków. Już w 4. minucie sędzia Kamil Kaźmierczak podyktował bardzo kontrowersyjną jedenastkę dla gospodarzy, którą na bramkę zamienił Hubert Antkowiak. Nie minęło 5 minut, a było już 2:0 dla KKS-u. Znów wątpliwy faul zawodnika Jaroty przed polem karnym, dośrodkowanie w szesnastkę, przedłużenie piłki głową i z najbliższej odległości do siatki wpakował ją Antkowiak. W 28. minucie było już 3:0 po trafieniu Roberta Tunkiewicza bezpośrednio z rzutu… rożnego. Jeszcze przed przerwą Kaliszanie podwyższyli prowadzenie na 4:0. Piłkę do własnej siatki skierował Alan Janowski, próbując uprzedzić zawodnika gospodarzy. Jeszcze 20-30 sekund wcześniej to Jarota konstruowała akcję pod polem karnym rywali, ale arbiter z Krotoszyna nie dopatrzył się faulu na Jakubie Nowaku, a KKS wyprowadził skuteczną kontrę.

Na drugie 45 minut Jarota wyszła bez pierwszego trenera. Sędzia Kamil Kaźmierczak w przerwie odesłał Piotra Garbarka na trybuny, zespół w drugiej połowie poprowadził jego asystent - Paweł Janas, a KKS kontynuował strzelanie. W 52. minucie Antkowiak skompletował hat-tricka. Podanie z głębi pola, którego nie udało się przeciąć obrońcom Jaroty, napastnik gospodarzy minął Kubiaka, a następnie skierował piłkę do siatki. Końcowe pół godziny nie obfitowało w sytuacje podbramkowe. W 84. minucie najgroźniejszą sytuację pod bramką KKS-u stworzył strzałem zza pola karnego Patryk Adamski. Dobrze interweniował golkiper gospodarzy. W doliczonym czasie gry KKS zdobył szóstego gola. Patryk Jarantowicz z łatwością ograł obrońców Jaroty w ich polu karnym i pewnym uderzeniem pokonał Kubiaka.

Kolejny mecz Jarota rozegra w najbliższą sobotę, 27 kwietnia. W spotkaniu 25. kolejki III ligi grupy II podopieczni Piotra Garbarka zmierzą się w Środzie Wlkp. z Polonią. Początek o 16.00.

Jarota Jarocin: Bartosz Kubiak – Piotr Skokowski, Alan Janowski, Krzysztof Matuszak, Jędrzej Ludwiczak (81’ Piotr Stachowiak), Adam Męcfel (81’ Szymon Komendziński) – Beniamin Wrembel (65’ Miłosz Kowalski), Jakub Nowak, Dawid Idzikowski, Patryk Kieliba (76’ Daniel Tomaszewski) – Mikołaj Łopatka (76’ Patryk Adamski)