15:10 / 08.07.2019

Pojechali na konwencję, czy wystartują w wyborach parlamentarnych? [GALERIA] [AKTUALIZACJA]

Pojechali na konwencję, czy wystartują w wyborach parlamentarnych? [GALERIA] [AKTUALIZACJA]

fot. FB Lidii Czechak

Autokar pełen jarocińskich działaczy Prawa i Sprawiedliwości udał się w podróż do Katowic na konwencję programową partii. Czy obecność wśród najważniejszych osób w państwie przełoży się na miejsca naszych działaczy na liście wyborczej PiS-u?

 

 

Wszyscy najważniejsi ludzie w kraju byli na konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Ministrowie z premierem Mateuszem Morawieckim i parlamentarzyści z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele. Wśród nich znalazła się także silna reprezentacja Jarocina.

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciłą w pożarze dach nad głową - zobacz, jak jej pomóc TUTAJ]

 

 

Trzydniowa konwencja odbyła się na starcie kampanii wyborczej PiS-u przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. W tym czasie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbyły się „debaty, rozmowy i spotkania w kuluarach, wymiana poglądów oraz spostrzeżeń”.

 

 

W sumie - jak podają organizatorzy - od piątku do niedzieli miało miejsce 16 sesji plenarnych i 70 paneli specjalistycznych, w których wzięło udział około 450 mówców - nie tylko polityków, ale i ekspertów z różnych dziedzin.

 

 

[Jarocin Festiwal 2019 - zdradzili szczegóły na konferencji prasowej - czytaj więcej TUTAJ]

 

 

W konwencji uczestniczyli również jarocińscy działacze PiS-u ze starostą Lidią Czechak i szefem lokalnych struktur partii - Januszem Krawcem.

 

 

Czy uczestnictwo w konwencji przełoży się na start w wyborach parlamentarnych. Nieoficjalnie mówi się, że tak będzie. Szczególnie w odniesieniu do starosty Lidii Czechak.

 

 

[powiat zamontuje "sprytne" ławki przy szkołach - o cho chodzi zobacz TUTAJ]

 

 

Obserwatorzy naszej sceny samorządowej już jakiś czas temu wiązali kolejne spotkania Lidii Czechak z czołowymi działaczami PiS-u z budową swojej pozycji i staraniami o jak najlepsze miejsce na liście wyborczej Prawa i Sprawiedliwości.

 

 

[przebudują most, który jest w fatalnym stanie - zobacz szczegóły]

 

 

Czy tak rzeczywiście jest? Póki co nie udało nam się skontaktować z Panią starostą. Ale przekazaliśmy nasze pytania i czekamy na odpowiedzi. 

 

 

[AKTUALIZACJA]

 

Straosta Lidia Czechak tak skomentowała swój udzieł w konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach:

 

 

Brałam udział w panelach które mnie aktualnie interesują czyli zmiany w systemie zdrowia, dostępność + , sprawna administracja, programy dla seniorów, inwestycje, rolnictwo. Ciekawe tematy i co najważniejsze rozmowy i kontakty. Przyjechałam zmęczona - konwencja trwała ponad 9 godzin - ale cieszę się, bo była świetnie przygotowana merytorycznie i organizacyjnie. Decyzje dotyczące wyborów będą podejmowane na zarządach okręgowych w sierpniu, wtedy zapadną też decyzje, kto ma startować. Na pewno powiat jarociński będzie miał swoich kandydatów.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

0
2
oceń tekst 2 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 18