› Z policji
12:44 / 04.10.2019

Policjanci interweniowali - kobieta chciała się zabić

Policjanci interweniowali - kobieta chciała się zabić

fot. KPP Środa Wielkopolska

Funkcjonariusze z posterunku w Nowym Mieście nad Wartą interweniowali w jednej z wiosek na terenie gminy - otrzymali informację o próbie samobójczej.

 

Oficer dyżurny średzkiej policji odebrał zgłoszenie rodziny z prośbą o pomoc -  kobieta chciała targnąć się na swoje życie. Skierowano tam dwóch policjantów z nowomiejskiego posterunku. Po kilku minutach byli już na miejscu.

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent

 

- Znałem te osobę, wiedziałem, że sprawa jest bardzo poważna - opowiada dzielnicowy sierż. sztab. Krzysztof Wojtaszak.

 

 

Funkcjonariusze pobiegli do domu, z którego było słychać krzyki.

 

 

- Gdy dostaliśmy się do środka, zobaczyłem, że kobieta jest cała we krwi, w ręce trzyma nóż i kaleczy się - relacjonuje st. sierż. Krzysztof Wiśniewski.

 

 

Próby rozmowy i uspokojenia desperatki spełzły na niczym. Ostatecznie policjanci obezwładnili kobietę siłą i odebrali jej nóż. Później założyli opatrunek na ranę, by powstrzymać krwawienie i wezwali pomoc medyczną.

 

- Sporo nerwów, dużo płaczu, krzyku i krwi, ale - co najważniejsze - udało się. Zdążyliśmy z pomocą - mówią policjanci.
 

 

 

- Policjanci przyznają, że to była trudna interwencja, bo ta kobieta była bardzo pobudzona. Żeby jej pomóc i zatamować krew, musieli użyć siły fizycznej - mówi Edyta Kwietniewska, rzecznik prasowy komendanta powiatowego policji w Środzie Wielkopolskiej. - Dużym utrudnieniem było to, że nie mogli założyć tej kobiecie kajdanek, by nie mogła się dalej kaleczyć - miała rany na rękach.

 

ZOBACZ TEŻ - NIEZWYKŁE ODKRYCIE W NOWYM MIEŚCIE NAD WARTĄ

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%
R E K L A M AStimi Stihl MOBI 01_2020