Policjanci przerwali mu pijacki rajd na drodze krajowej

Opublikowano:
Autor:

Policjanci przerwali mu pijacki rajd na drodze krajowej  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

 

2,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca, który spowodował w minionym tygodniu kolizję w Łuszczanowie.  Fordem uderzył w opla, po czym wyszedł z auta i udał się do domu. Jednak bardzo szybko go zatrzymała policja [ZOBACZ TUTAJ].

 

Teraz średzka policja poinformowała o kolejnym amatorze jazdy na podwójnym gazie. W nocy z niedzieli na poniedziałek funkcjonariusze przerwali rajd krajową nr 11 obywatelowi Mołdawii, który przebywa w gminie Jarocin.  


    

- Otrzymaliśmy informację od policji z Jarocina, że krajową 11 w kierunku Środy Wielkopolskiej, jedzie daewoo matiz, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu – relacjonuje asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej.

 

 

 

Średzcy stróże prawa wskazane auto  wypatrzyli w Miąskowie. 

 

 

Obywatel Mołdawii nadmuchał 1,54 promila alkoholu.

 

 Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu.  
 

 

Czytaj również: Zwłoki w mieszkaniu, mężczyzna na dachu, pożar samochodu  

 


Zatrzymani kierujący za popełnione przestępstwa poniosą konsekwencje przed sądem, który może ich skazać na dwa lata pozbawienia wolności oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 10 lat. Każdy kierowca, który został zatrzymany za jazdę po alkoholu, musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

 

 

 

Czytaj również: Trzech pijanych kierowców. Jeden z nich wpadł już czwarty raz

 


PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

- zmniejsza szybkość reakcji

- ogranicza pole widzenia

- powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,

- powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,

- powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE