› Dom
10:50 / 11.07.2018

Polisa NNW - w szkole czy w domu?

Polisa NNW - w szkole czy w domu?

Bezpieczeństwo dziecka jest bezcenne i każdy rodzic coś o tym wie. Jednak nikt nie jest w stanie zapewnić dziecku stuprocentowej opieki i bezpieczeństwa. Można za to mądrze chronić dziecko na wypadek konsekwencji zdarzeń, których nie da się uniknąć.

R E K L A M A


Najlepszym rozwiązaniem, by taką ochronę zapewnić, jest ubezpieczenie dziecka. Możliwości jest wiele, oferty są różnorodne a każde towarzystwo oferuje nieco inne rozwiązania. Warto zatem wiedzieć czym się kierować podczas wyboru polisy dla dziecka.
 

Polisa NNW – co to właściwie jest?

Rodzice, których dziecko chodzi już do szkoły, z pewnością kojarzy ubezpieczenie NNW, ponieważ to właśnie szkoła zapewnia rodzicom możliwość wykupienia tego rodzaju polisy.

Ubezpieczenie NNW jest produktem ochronnym od następstw nieszczęśliwych wypadków. W praktyce oznacza to odszkodowanie z tytułu złamania, oparzenia, pogryzienia, wstrząśnienia mózgu, pobytu w szpitalu czy zabiegu chirurgicznego.

Nie wszyscy rodzice jednak wiedzą o tym, że dziecko ma również prawo skorzystać z innego rodzaju wsparcia z tytułu polisy NNW, a należą do nich m.in.:

  • transport medyczny;
  • pomoc w nauce w czasie zwolnienia lekarskiego;
  • dofinansowanie do rehabilitacji lub leków nierefundowanych;
  • pomoc w zorganizowaniu pomocy ortopedycznych;
  • wsparcie psychologa;
  • konsultacje u specjalistów bez kolejek.

Aby dowiedzieć się, jakie jeszcze możliwości może dziecku zapewnić taka polisa, warto sprawdzić ubezpieczenie na życie w www.ubezpieczeniaonline.pl, gdzie znajdziemy oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych oraz ich zakres działania.

 

Ubezpieczenie dla dziecka - w szkole czy w domu?

Wydawać by się mogło, że skoro zakupiliśmy ubezpieczenie NNW, które proponowała szkoła – problem zabezpieczenia dziecka mamy z głowy.

Jednak czy sprawdziliśmy ofertę dokładnie? Warto pamiętać, że szkoły, uwzględniając potrzeby wszystkich rodziców, wybiera najtańszą ofertę, przez co jej zakres działania może być mocno ograniczony, co dzieje się z niekorzyścią dla dziecka.

Właśnie dlatego warto zatroszczyć się o dodatkowe ubezpieczenie NNW. Możemy wybrać wówczas polisę o najbardziej szerokim zakresie działania, gwarantując naszemu dziecku zarówno wysoką sumę ubezpieczenia, jak i szerokie zakres ochrony.

Atutem polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków jest to, że składkę możemy płacić raz w roku, co 6 miesięcy, raz na kwartał czy co miesiąc. Czestotliwość płacenia składki można ustalić sobie samodzielnie według własnych preferencji – zatem dobrym rozwiązaniem będzie okres, kiedy spodziewamy się zwrotu z podatku, miesiąc, w którym otrzymujemy premię roczną lub „13-stą pensję”.

Przy wyborze ubezpieczenia NNW warto wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby naszego dziecka. Zastanowić się nad jego poziomem odporności, ryzykiem kontuzji (być może uprawia kontuzjogenny sport), sposobem spędzania wolnego czasu oraz chorobami, jakie spotykały naszych krewnych.
 

Podwójne odszkodowanie – kiedy i za co?

Jeśli już wykupiliśmy dziecku tanią polisę NNW w szkole, ale okazuje się, że nie spełnia ona naszych oczekiwań (niskie sumy ubezpieczenia i wąska ochrona), nie trzeba rezygnować z takiej polisy, tylko dokupić indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka. Dwa ubezpieczenia na życie z pokrywającym się zakresem ochrony oznaczają dwa odszkodowania. Jest to szczególnie ważne, gdy np. dziecko nieszczęśliwie złamie nogę i będzie wymagało długiej i kosztownej rehabilitacji.

Choroba lub kontuzja dziecka wymaga często od rodzica specjalnych poświęceń – np. wykorzystaniem urlopu lub przejściem na zwolnienie lekarskie. Powoduje to niższe wynagrodzenie w danym miesiącu, zatem dodatkowe odszkodowanie pozwoli utrzymać dotychczasowy poziom życia.

W przypadku, gdy dziecko przejdzie rutynowy zabieg, spędzi kilka dni w szpitalu – odszkodowanie może pozwolić wynagrodzić dziecku ciężkie chwile – np. wyjazdem na wymarzone wakacje, kupnem drogiego roweru lub komputera lub opłaceniem kursu językowego za granicą.
 

Przed zakupem porównaj oferty

Niezwykle ważne jest, aby przed zakupem porównać kilka ofert ze sobą. Pomocne będą rankingi ubezpieczeniowe, jak i porównywarki ubezpieczeń. Dzięki temu dowiemy się o polisach, które mają niższą składkę lub szerszy zakres ochrony. Możemy mieć zatem pewność, że polisa na życie dla dziecka (www.ubezpieczeniaonline.pl) będzie trafionym rozwiązaniem, ponieważ na stronie znajdziemy zarówno możliwość porównania, jak i wiele cennych wskazówek odnośnie zakupu ubezpieczenia dla dziecka.

Przed zakupem polisy dobrze jest zwrócić uwagę na czas karencji, wyłączenie odpowiedzialności oraz sumę ubezpieczenia. Karencja jest to okres, między podpisaniem umowy a momentem, w którym ochrona zaczyna realnie obowiązywać.

Suma ubezpieczenia jest również bardzo ważna – im wyższa, tym wyższy procent od uszczerbku otrzyma nasze dziecko. Dobrze zatem porównywać ze sobą oferty i wybrać polisę, która ma możliwość ubezpieczenia na wyższą kwotę – wówczas za każde zdarzenie otrzyma ono większe odszkodowanie.

I na koniec – wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje, w których nie przysługują pieniądze z polisy. Może dotyczyć to starszych dzieci – które uczestniczyły w wypadku pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających.

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A