› Aktualności
15:13 / 19.06.2019

Pomóżmy Gabrysi. Na rekonstrukcję uszu potrzeba ponad 500 tys. zł

Pomóżmy Gabrysi. Na rekonstrukcję uszu potrzeba ponad 500 tys. zł

fot. https://www.siepomaga.pl/uszka-gabrysi

Gabrysia Dutkiewicz ma 5 lat. Mieszka w Jarocinie. Urodziła się z bardzo rzadką wadą wrodzoną - brakiem małżowin usznych oraz zarośniętymi przewodami słuchowymi. Po konsultacjach z lekarzami ze Stanów Zjednoczonych okazało się, że niestety przewodów nie da się odtworzyć, ale możliwe jest wykonanie rekonstrukcji małżowin usznych.

 

 

W Polsce nie jest wykonywana taka operacja - lekarze przeprowadzają zupełnie inny rodzaj leczenia operacyjnego. Gabrysia nosi aparat słuchowy, dzięki czemu jej mowa i rozwój odbiegają od rozwoju rówieśników tylko w niewielkim stopniu.

 

- Nie ukrywajmy – wygląd dla dziewczynek jest ważny. Jakiś czas temu Gabrysia zaczęła pytać o uszka. Jeszcze nie jest świadoma, jakie przykrości mogą ją spotkać później w szkole czy w życiu dorosłym z powodu braku uszu, dlatego chcemy działać. Gabrysia ma też porażenie nerwu twarzowego, a lekarze z USA mogą przywrócić jej uśmiech i wyrównać mimikę twarzy. Gabrysia potrzebuje dwóch operacji – po jednej na ucho, co wiąże się z dwoma wyjazdami i dwoma pobytami w Stanach, po każdej z operacji musimy być miesiąc na miejscu. Będzie potrzebna też trzecia operacja, bo lekarze muszą przenieść Gabrysi aparat (implant) w inne miejsce i wybrać skórę z przewodu słuchowego, aby nie wytworzył się guz po rekonstrukcji. Nie jesteśmy w stanie sami zebrać całej kwoty, dlatego bardzo liczymy na waszą pomoc - napisali rodzice Gabrysi.

 

Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem portalu siepomaga.pl. Na operację potrzeba 567 tys. zł. Jeśli chcesz pomóc KLIKNIJ TUTAJ.

 

8
0
oceń tekst 8 głosów 100%