› Aktualności
17:12 / 15.05.2018

Poobrażali się na siebie i każdy projektuje swoją ścieżkę rowerową

Poobrażali się na siebie i każdy projektuje swoją ścieżkę rowerową

Trzydziestu właścicieli nieruchomości, które mają zostać wykupione pod budowę ścieżki rowerowej z Jarocina przez Wilkowyję do Żerkowa zostało zaproszonych do żerkowskiego urzędu na spotkanie dotyczące budowy ponad 4-kilometrowego odcinka położonego na terenie gminy Żerków.

 

R E K L A M A

Początkowo ścieżkę miały budować trzy samorządy - Żerkowa, Jarocina i powiatu. Jednak po tym, jak w powiecie zmieniła się władza i ze stanowiska starosty został odwołany popierany przez burmistrza Jarocina Bartosz Walczak, Adam Pawlicki stwierdził, że nie będzie się dokładał do inwestycji przy drodze powiatowej i sam zbuduje ścieżkę, ale tylko do ostatnich zabudowań w Wilkowyi (ostatniej miejscowości w gminie Jarocin, graniczącej z gminą Żerków - przyp. red.).

W tej sytuacji powiat w sprawie planowanego traktu rowerowego dogaduje się już tylko z gminą Żerków, która zobowiązała się do partycypacji w budowie w wysokości 50% kosztów.

Na spotkaniu z właścicielami nieruchomości, które mają zostać wykupione pod budowę ścieżki na podstawie specustawy, omówiono między innymi zakres i założenia projektowe inwestycji. Przedstawiona została także procedura związana z ustaleniem i wypłatą odszkodowań za przejmowane nieruchomości oraz informacje na temat dalszych prac geodezyjnych.

Powiat ogłosił już przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji, której koszt szacowany jest na 4,5 mln zł.

R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A