Porażka Jaroty w przewadze

Porażka Jaroty w przewadze - Zdjęcie główne

Od wyjazdowej porażki 0:2 z prowadzącym w tabeli GKS-em Tychy rozpoczęła piłkarską wiosnę Jarota Hotel Jarocin.

Podopieczni debiutującego w oficjalnym meczu Tomasza Mazurkiewicza po niezłej pierwszej połowie, w drugiej nie skorzystali z prezentu od Krzysztofa Bizackiego, który w ciągu trzech minut zarobił dwie żółte kartki i musiał opuścić boisko. Jarociniacy nie tylko nie wykorzystali gry w przewadze, ale bardzo szybko stracili dwie bramki i wiarę w korzystny rezultat.

Pierwsza połowa była wyrównana, a więcej z gry mieli jarociniacy. Druga część niestety zakończyła się katastrofą dla Jaroty. W 57. minucie GKS Tychy stracił zawodnika, ale... zyskał bramkę. Krzysztof Bizacki za wcześnie wykonał rzut wolny i zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Tyszanie powtórzyli rzut wolny, po którym Hubert Oczkowski tak niefortunnie interweniował, że całkowicie zaskoczył Dariusza Brzostowskiego. Kilkadziesiąt sekund później, po kontrataku, Daniel Szczęsny po raz drugi pokonał bramkarza Jaroty.

Po dwóch nokautujących ciosach jarociniacy do końca meczu już się nie podnieśli. Tyszanie mądrze bronili wyniku, a piłkarze Jaroty stracili wiarę w uzyskanie korzystnego rezultatu.

W niedzielę Jarota zagra pierwszy wiosenny mecz przed własną publicznością. Jej przeciwnikiem będzie Górnik Wałbrzych, który niespodziewanie zremisował bezbramkowo z faworyzowaną Miedzią Legnica.

GKS Tychy - Jarota Hotel Jarocin 2:0 (0:0)
1:0 - Hubert Oczkowski - samobójcza (57.)
2:0 - Damian Szczęsny (58.)

GKS Tychy: Mateusz Struski, Krystian Odrobiński, Łukasz Kopczyk, Tomasz Balul, Kamil Łączek (81. Łukasz Małkowski), Damian Szczęsny Ż, Damian Czupryna (74. Paweł Lesik), Mateusz Kupczak, Bartłomiej Babiarz, Krzysztof Bizacki Ż, Ż, CZ, Remigiusz Malicki (65. Daniel Feruga)

Jarota Hotel: Dariusz Brzostowski - Mateusz Śliwa, Bartosz Kieliba, Igor Skowron (90. Krzysztof Grzelak), Hubert Oczkowski Ż, Damian Pawlak, Michał Grobelny Ż, Łukasz Białożyt (79. Hubert Nawrocki), Bartłomiej Pawłowski (64. Karol Danielak), Sebastian Kamiński (66. Patryk Cierniewski), Adrian Owczarek