Porażki na początek

Porażki na początek - Zdjęcie główne

Niezbyt dobrze rozpoczęły nowy sezon piłkarski w klasie okręgowej zespoły reprezentujące powiat jarociński. Wszystkie drużyny występujące w grupie I poniosły porażki. Jedyne zwycięstwo odniósł grający w grupie III Phytopharm Klęka, który w Miłosławiu pokonał miejscowego Orlika.

LZS Cielcza przegrał w Brzezinach z tamtejszą Olimpią 1:3. O porażce podopiecznych Aleksandra Matuszewskiego zadecydowała przede wszystkim pierwsza połowa spotkania. Już po 30. minutach gospodarze prowadzili 3:0. Po zmianie stron zespół z Cielczy zagrał lepiej, ale dopiero w 84. minucie Mateusz Zięciak zdołał zdobyć honorowego gola.

Olimpia Brzeziny - LZS Cielcza 3:1 (3:0)

3:1 - Mateusz Zięciak (84.)

LZS Cielcza: R. Sobczak - D. Korasiak (65. T. Becella), ł. Marchewka, M. Majewski (46. P. Szymczak), D. Wrzalik, J. Bierła, M. Stamierowski (60. M. Bryll), M. Zięciak, J. Nowak (82. B. Roszyk), K. Filipiak (60. T. Mikołajczak), K. Oczkowski (68. P. Palczewski)

Kibice Gromu, po jedenastu latach oczekiwania na powrót swych ulubieńców do klasy okręgowej, z wielkimi nadziejami przyszli na stadion, aby dopingować podopiecznych Sebastiana Waszkiewicza. Beniaminek z Goliny już w pierwszym meczu przekonał się jednak, że klasa okręgowa stawia wysokie wymagania. Już po pierwszej połowie goście z Czarnegolasu prowadzili, po trafieniu Artura Drożdża w 38 minucie. Pozostałe gole padły dopiero w końcówce spotkania. Najpierw w 90. minucie zwycięstwo gościom zapewnił Sebastian Wasiela. W doliczonym czasie gry honorowego gola dla Gromu zdobył Krzysztof Gładczak.

Grom Golina - LKS Czarnylas 1:2 (0:1)

1:2 - Krzysztof Gładczak (90.+2.)

Grom: P. Maciejewski - C. Janicki, R. Sobczak, Ł. Lis, A. Bryll, T. Zaremba, K. Gładczak, J. Goździaszek (64. J. Nowicki), K. Stasiak, K. Potarzycki, B. Kornobis

WKS Witaszyce na własnym boisku nie sprostał Białemu Orłowi Koźmin. Spadkowicz z klasy międzyokręgowej wygrał pewnie 3:0. Goście już po nieco ponad dwudziestu minutach prowadzili w Witaszycach 2:0. Nie w taki sposób wyobrażał sobie debiut w roli trenera zespołu z Witaszyc Mirosław Czajka

WKS Witaszyce - Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 0:3 (0:2)

WKS: D. Śmigielski - M. Kowalski (74. P. Piotrowski), M. Bus, A. Bzodek, M. Gościniak (84. M. Wosik), F. Taczała, M. Trybek, S. Jankowski (59. J. Orzłowski), J. Adamkiewicz, J. Kłodziński (89. P. Olejniczak), B. Mazurek (77. M. Gabryszak)

W grupie III klasy okręgowej Phytopharm Klęka pokonał w Miłosławiu miejscowego Orlika 2:1. Prowadzenie podopiecznym Leszka Maźwy zapewnił w 12. minucie Tomasz Antkowiak. Gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania, ale jeszcze w końcówce pierwszej połowy wynik ustalił obrońca Przemysław Kropski.

Orlik Miłosław - Phytopharm Klęka 1:2 (1:1)

0:1 - Tomasz Antkowiak (12.)

1:2 - Przemysław Kropski (43.)

Phytopharm: Mikołaj Parus - D. Józefiak, P. Kropski, K. Zawacki, Marcin Parus, E. Kowalski. T. Antkowiak (84. A. Adamczyk), D. Janiszewski (72. F. Rybarczyk), J. Wolski, Ł. Zawacki (76. T. Nowakowski), M. Rzepa

GKS Żerków, który również w najbliższym sezonie wystęować będzie w grupie III klasy okręgowej, rozegra mecz pierwszej kolejki ze Stellą Luboń dopiero 4 września.

W najbliższą niedzielę odbędzie się druga seria spotkań w klasie okręgowej. W grupie I LZS Cielcza na własnym, boisku o godz. 13.00 podejmować będzie beniaminka rozgrywek Ogniwo Łąkociny, Grom Golina zagra o 14.00 w Grabowie z Pelikanem, a WKS Witaszyce na własnym boisku o 16.00 podejmować będzie kolejnego spadkowicza z klasy międzyokręgowej Zielonych Koźminek. W grupie III GKS Żerków o godz. 12.00 zmierzy się w Poznaniu z Przemysławem, a Phytopharm Klęka o 15.00 podejmować będzie u siebie Spartę Sklejkę Orzechowo

W niedzielę zainauguruje także nowy sezon piłkarska A klasa, ale z racji wycofania się ZKS-u Zagórów beniaminek rozgrywek GKS Jaraczewo będzie w pierwszej kolejce pauzował.