› Aktualności
06:34 / 12.03.2019

Pościg za kompletnie pijanym kierowcą matiza

Pościg za kompletnie pijanym kierowcą matiza

Dwóch pijanych uczestników ruchu drogowego zatrzymała w miniony weekend jarocińska policja.

 

Pierwszy z nich wpadł w sobotę wieczorem. Oficer dyżurny komendy powiatowej otrzymał zgłoszenie, że po Witaszycach porusza się kierowca, który może być pod wpływem alkoholu. Patrol policji udał się na miejsce i dostrzegł wskazany pojazd.

R E K L A M A- 28-letni mieszkaniec gminy Żerków kierował samochodem marki BMW. Usiadł za kierownicą swojego auta mając w organizmie blisko 1,5 promila - relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

 

W niedzielę wpadł kolejny amator jazdy na podwójnym gazie.

 

 - O godzinie 11.50 w Antoninie policjanci drogówki podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego Daewoo Matiz. Pomimo dawanych tarczą do zatrzymywania sygnałów, siedzący za kierownicą samochodu przyspieszył i pojechał w kierunku Przybysławia. Mundurowi natychmiast podjęli pościg za oddalającym się samochodem. Po około 2 kilometrach uciekinier został zatrzymany – opisuje policjantka.

 

W organizmie 28-latka z gminy Żerków stwierdzono 3,5 promila.

 

Obaj mężczyźni odpowiedzą za kierowanie kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Już stracili prawa jazdy. Sąd może orzec wobec nich zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat oraz skazać ich na dwa lata więzienia. Kierowca matiza odpowie także za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za każdy przypadek ucieczki przed policją grozi kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat więzienia. Dodatkowo sąd może nałożyć bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na czas do 15 lat.Pod koniec lutego zatrzymano kierowcę mercedesa, który miał 2,8 promila alkoholu [ZOBACZ TUTAJ].

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Co robisz, gdy widzisz pijanego kierowcę na drodze lub próbującego jechać pod wpływem?

Co robisz, gdy widzisz pijanego kierowcę na drodze lub próbującego jechać pod wpływem?

ankieta dodana 29.10.2018, ilość wszystkich głosów: 274
Od razu dzwonię na policję
19%
Informuję policję i staram się przerwać mu/jej jazdę
53%
Tylko przerywam mu/jej jazdę, zabieram np. kluczyki
7%
Nie dopuszczam by pojechał, odwożę do domu
4%
Nic nie robię
17%
R E K L A M A
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M A