› Aktualności
19:32 / 28.02.2019

Poseł Piotr Kaleta w Jarocinie o nowym programie 500+ [WIDEO]

Poseł Piotr Kaleta w Jarocinie o nowym programie 500+  [WIDEO]

fot. Janek Marcinkowski

Jarocin. Konferencja prasowa PiS. Piotr Kaleta o nowym programie 500+. Nowa piątka Prawa i Sprawiedliwości.

 

R E K L A M A

 

 

Na konferencji prasowej Piotra Kalety, która odbyła się w czwartkowe popołudnie w Jarocinie, poseł wypowiedział się na temat "nowej piątki" Prawa i Sprawiedliwości oraz wyborów europarlamentarnych.

 

Piotr Kaleta wyjaśnił, że w ramach nowego programu 500 plus, tym razem pieniądze otrzymają rodziny niezależnie od dochodu.

- Jest to coś, co trwało trochę czasu ponieważ, kiedy wychodziliśmy z propozycją programu 500+ na drugie dziecko, byliśmy w stanie mniej więcej to obliczyć na podstawie budżetu, który dostaliśmy w spadku po naszych poprzednikach. Teraz kreujemy własny budżet, który jest już budżetem typowo przez nas skonstruowanym, w związku z tym na dzień dzisiejszy możemy policzyć, że te propozycje z nowej piątki PiSu są propozycjami, które wyjdą w kosztach między 33 a 35 miliardów złotych - powiedział poseł na temat nowych propozycji partii.

 

CZYTAJ TAKŻE: Zdecydują o dotacjach dla mieszkańców. Do czego nam dopłacą? [KLIKNIJ]

 

Poruszony został także temat tzw. "trzynastek", które w tym roku zostaną wypłacone tylko do emerytur. Poseł nie wykluczył jednak, że po ocenie sytuacji finansowej na półrocze, politycy i członkowie rządu będą się zastanawiać nad zaproponowaniem rozwiązań także innym grupom społecznych.

 

- Ani rząd, ani poszczególne partie polityczne nie mają swoich pieniędzy. To jest rzecz oczywista i o tym nie dyskutujemy. To są pieniądze Polaków i to oni za to zapłacą, dlatego że funkcjonuje dobry rząd, który został przez nich obdarzony zaufaniem i wszystkie pozytywne działania, które podejmuje sprawiają, że są pieniądze na to, żeby  one wróciły do polskich rodzin - powiedział Piotr Kaleta na temat programu 500+.

 

Zobacz wideo z konferencji prasowej poniżej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

R E K L A M A
0
2
oceń tekst 2 głosów 0%
R E K L A M A