Poświęcone zwycięstwo

Poświęcone zwycięstwo - Zdjęcie główne

Wielkanocny prezent sprawili swoim sympatykom piłkarze Jaroty. W Wielką Sobotę zasłużenie pokonali 3:1 Calisię Kalisz.

Kibiców, którzy w sobotnie wczesne popołudnie zdecydowali się na wizytę na jarocińskim stadionie przywitało słońce oraz …tradycyjny żurek. W przerwie władze Jaroty przygotowały jeszcze jedną niespodziankę. Ks. Dariusz Matusiak poświęcił świąteczne jajka, którymi członkowie zarządu i hostessy częstowali na widowni.

Ozdobą derbowego pojedynku były gole Huberta Antkowiaka i Damiana Pawlaka, którzy w ramach przedświątecznych porządków „zdjęli pajęczyny” z bramek.

Ze względu na kontuzję ze składu na dłuższy czas wypadł podstawowy bramkarz Przemysław Kazimierczak. Między słupkami swój życiowy egzamin musiał więc zdać rezerwowy golkiper Jaroty Simon Krawczyk, który debiutował przed jarocińską publicznością. (wcześniej w II lidze wystąpił tylko w meczu z Zagłębiem w Sosnowcu, grał także w zespole rezerw w IV lidze). Debiutanta trema nie zjadła, choć w pierwszej połowie miał pecha, kiedy piłka po strzale Charlesa Nnamani'ego trafiła w słupek, a potem odbiła się od nóg bramkarza i wpadła do bramki.

Stracony gol nie podłamał jarociniaków, którzy grali konsekwentnie wierząc, że w końcu los się musi odmienić i piłka zacznie wpadać do siatki. I zaczęła. Jeszcze przed przerwą do remisu cudownym strzałem doprowadził Hubert Antkowiak.

Po zmianie stron kibice zobaczyli taką Jarotę, jaką chcieliby oglądać zawsze. Jarociniacy zdominowali grę i zasłużenie zdobyli pierwsze wiosenne punkty i bramki na własnym terenie. Świetną zmianę dał wracający po kontuzji Damian Pawlak. Kilka minut po wejściu na boisko idealnie przymierzył w samo okienko wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie, a w ostatniej minucie ustalił wynik meczu na 3:1.

Jarota Hotel Jarocin - Calisia Kalisz 3:1 (1:1)
0:1
- Simon Krawczyk - samobójcza - po strzale Christiana Nnamani'ego w słupek (29.)
1:1 - Hubert Antkowiak (43.)
2:1 - Damian Pawlak (63.)
3:1 - Damian Pawlak (90.)

Jarota: Simon Krawczyk, Jędrzej Ludwiczak, Bartosz Kieliba Ż, Piotr Garbarek, Piotr Skokowski, Michał Grobelny Ż, Robert Menzel (82. Krzysztof Czabański), Hubert Oczkowski, Łukasz Ślifirczyk Ż (71. Mateusz Zatwarnicki), Hubert Antkowiak (60. Damian Pawlak Ż), Krzysztof Bartoszak Ż

Calisia: Konrad Forenc Ż, Jacek Paczkowski Ż, Sebastian Fechner, Mateusz Gawlik, Paweł Król, Michał Bedronka Ż, Iwelin Kostow, Christian Nnamani (64. Andrej Atanasow), Daniel Sobas (69. Piotr Józefiak), Adrian Cieślak Ż, Daiji Kimura (64. Arkadiusz Kuciński)