› Aktualności
11:00 / 06.01.2016

Powiat. Przewodniczący Szczerbań zachwycony nowym tabletem

Powiat. Przewodniczący Szczerbań zachwycony nowym tabletem

fot. A. Konieczna

Powiatowi radni mają od tego roku pracować przy pomocy tabletów. Na zakup sprzętu oraz program e-sesja w budżecie 2015 zarezerwowanych zostało 60 tys. zł. Ostatecznie jednak wydano o prawie 20 tys. zł mniej.

Zakupione zostały 22 tablety Lenovo Yoga Tablet 2 z ekranem 10,1”, klawiaturą oraz etui. Dla radnych przeznaczonych jest 19 komputerów. Jeden jest dla starosty Bartosza Walczaka, a dwa są zapasowe.

Na ostatnim w starym roku posiedzeniu przewodniczący rady Jan Szczerbań zaprezentował nowo nabyty sprzęt. - Już mamy te tablety, na których będziemy pracować na najbliższej sesji. Wszystkie życzenia państwa radnych zostały ujęte. Jest klawiatura i cała reszta, wszystkie akcesoria. Bardzo to jest poręczne - podkreślił Szczerbań.

- Teraz nasi informatycy pracują, żeby wszystkie dane były wprowadzone. Całe archiwum i inne rzeczy - dodał. Zapowiedział też, że w styczniu odbędzie się specjalne szkolenie radnych oraz „próbna sesja”, na której przetestują nowy sprzęt. - Dokładny termin ustalimy sobie w biurze rady i wtedy powiadomimy się sms-ami - Posiedzenie, na którym radni zadebiutują w pracy przy tabletach zostało wyznaczone na czwartek - 4 lutego.

Ile kosztował nowy sprzęt i od kogo został kupiony - czytaj w „Gazecie Jarocińskiej”.

R E K L A M AMOBI - Fundacja-procent
1
3
oceń tekst 4 głosów 25%
R E K L A M AStimi Stihl MOBI 01_2020