› Aktualności
08:16 / 13.04.2018

Pozamiatają Jarocin i utwardzą gruntówki

Pozamiatają Jarocin i utwardzą gruntówki

fot. Bartek Nawrocki

Drogowcy wyjechali na drogi gminy Jarocin. Rozpoczęło się pozimowe sprzątanie i naprawianie dróg, które zostały zniszczone przez mrozy oraz wysypywana sól z piaskiem.

 

R E K L A M A

W najbliższym czasie nawierzchnia większości dróg gruntowych na terenie gminy zostanie wyrównana i naprawiona - zapowiada Hubert Kujawa z Urzędu Miejskiego w Jarocinie. Burmistrz podpisał umowę z Firmą Robót Inżynieryjnych i Drogowych ze Środy Wlkp. i prace już się rozpoczęły. Gmina zamierza przeznaczyć na ten cel 250 tys. zł.

[o tym, jak mieskzańcy toną w błocie na gruntówkach w gminie Jarocin - przeczytasz TUTAJ]

Drogi, które są już utwardzone, będą miały uzupełniane ubytki tłucznia. Natomiast pozostałe zostaną wyrównywane i zwalcowane. Dodatkowo, zgodnie z obietnicą złożoną mieszkańcom przez burmistrza Adama Pawlickiego, utwardzona tłuczniem zostanie ulica Zatorze w Witaszycach na całym - około kilometrowym odcinku.

Gmina podpisała również umowę z jarocińską firmą Drobud na pozimowe remonty dróg asfaltowych. W budżecie na te prace zarezerwowanych jest 100 tys. zł. Z kolei ZGO Nova pozamiata miejskie drogi - w pierwszej kolejności te w centrum. - Będziemy też zamiatać całą drogę, która do niedawna była krajową „jedenastką”, a która jest teraz pod zarządem gminy Jarocin - informuje Hubert Kujawa.

R E K L A M A
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%
R E K L A M A