› Aktualności
10:58 / 12.04.2019

Pożar lasu. 10 zastępów straży w akcji

  Pożar lasu. 10 zastępów straży w akcji

fot. Fanpage OSP Jarocin

Internauci za pośrednictwem DAJ ZNAĆ informują nas o przemieszczających się wozach strażackich w kierunku Tarzec. Dyżurny operacyjny Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie potwierdza doniesienia naszych Czytelników. W Tarcach odbywają się ćwiczenia. Strażacy uczestniczą w symulowanej akcji gaszenia pożaru lasu. Do ćwiczeń skierowano 10 zastępów.

 

Ze względu na warunki atmosferyczne w lasach ogłoszono najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Leśnicy przypominają, że w lasach i na terenach śródleśnych, na obszarze łąk, torfowisk i wrzosowisk, jak również w odległości do 100 metrów od granicy lasu zabronione jest rozniecanie ognia, wypalanie wierzchniej warstwy gleby i pozostałości roślinnych, a także palenie tytoniu, z wyjątkiem dróg utwardzonych i miejsc wyznaczonych do pobytu ludzi [ZOBACZ TUTAJ]W lasach Nadleśnictwa Jarocin doszło już do pierwszych pożarów [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

Nadleśnictwo Jarocin wydało ponad 400 tys. zł na nowoczesny system kamer. Wszystko po to, by móc jak najszybciej zareagować w przypadku pożaru [ZOBACZ TUTAJ].

 

Czytaj również: Wchodzimy na wyższy poziom! - napisali strażacy z OSP Góra na portalu społecznościowym. Ratownicy otrzymali zestaw hydrauliczny marki Lukas

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%