› Aktualności
11:58 / 14.09.2018

Pożegnanie lata, przejażdżki drezyną, festyny. Zobacz, co się wydarzy w weekend

Pożegnanie lata, przejażdżki drezyną, festyny. Zobacz, co się wydarzy w weekend

Jarocin. Brzostów. Parzęczew. Pożegnanie lata. Drezyny. Spotkania autorskie. Reportaż dla dzieci. Militaria i GROM. Pałac Radolińskich. Kino "Echo". Spichlerz Polskiego Rocka. Zobacz, co zaplanowano na najbliższy weekend i na kolejne dni.  

 

R E K L A M A

 

Festyn rodzinny - 15 września, godz. 15.00-19.00 (osiedle Ługi)

Malowanie twarzy, zamek dmuchany, gry i zabawy na boisku przy ul. Dunajeckiej.

Zakończenie lata - 15 września, godz. 19.00 (park Solana, Parzęczew)

Zespoły "Play Boys" i "Sweet Boys" oraz DJ Fiduś wystąpią w sobotę 15 września na zakończenie lata w Parzęczewie. Impreza w parku Solana rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp do godz. 22.00 kosztuje 15 zł. Dzieci do lat 12 mają darmowe wejście. Na "Zakończenie lata" zapraszają burmistrz miasta i gminy Jaraczewo, sołtys i rada sołecka Parzęczewa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jaraczewie.

Podróż drezyną i warsztaty fotograficzne - 15-16 września, godz. 11.00-16.00

Wrześniowe jazdy z Jarocińską Koleją Drezynową rozpoczną się w sobotę 8 września na stacji Brzostów Wlkp. W godz.11.00-16.00 można będzie podróżować na odcinku Brzostów Wlkp.- Góra - Brzostów Wlkp. W programie przewidziano m.in. W programie spotkanie z Iloną Kaczmarek (godz. 14.00), która opowie o historii kolei w Jarocinie oraz plener fotograficzny dla chętnych uczestników. Najlepsze zdjęcia wykonane podczas całego wydarzenia zostaną wydrukowane i wystawione w Bibliotece "Pod Ratuszem" i JOK-u. Koszt przejazdu wynosi 5 zł (bilet ulogowy) i 10 zł (normalny). Projekt został dofinansowany ze środków gminy Jarocin.

Koncert w Kontrapunkcie - 15 września, godz. 19.00 (Spichlerz Polskiego Rocka)

Na wieczór w towarzystwie bluesa zaprasza w sobotę 15 września Klubokawiarnia Kontrapunkt w Spichlerzu Polskiego Rocka. Jako pierwsi zagrają znani już naszej publiczności - C Major Seven, a bluesowego podsumowania dokona Piotr Nowak Band. Jego lider współtworzył legendarne już grupy Blackout i Breakout. Prywatnie był przyjacielem Tadeusza Nalepy. Obecnie po wielu latach przerwy powrócił na scenę tym razem nie tylko jako basista ale także wokalista i kompozytor. Bilety w cenie 20-30 zł można nabyć w Kontrapunkcie.

Festyn PWIK-u - 16 września, godz. 15.00-19.00 (os. Kopernika)

W niedzielę, 16 września na boisku przy osiedlu Kopernika w Jarocinie odbędzie się piknik rodzinny. To już nasze ostatnie promocyjno-informacyjne spotkanie z mieszkańcami gminy w ramach projektu „Gospodarka wodno-ściekowa na terenie gminy Jarocin”. Chętni będą mogli pojechać do Stefanowa i Cielczy, gdzie pracownicy naszej spółki przedstawią założenia i efekty projektu. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Oprócz udziału w animacjach, konkursach i zabawach, dzieci będą mogły poskakać na dmuchańcach.

Naval o tajemnicach GROM-u - 17 września, godz. 17.00 (pałac Radolińskich)

Gratka dla miłośników mocnej literatury faktu, militariów i Polskiej Jednostki Wojskowej GROM. W poniedziałek 17 września w sali kominkowej pałacu Radolińskich odbędzie się spotkanie autorskie z Navalem - operatorem najbardziej elitarnej polskiej jednostki, pisarzem, który pokazał czytelnikom sekrety związane z selekcją do GROM-u i realiami misji wojskowych. Podczas spotkania będzie można kupić książki autora i otrzymać autograf. Początek o godz. 17.00. Bezpłatne wejściówki do odbioru od 5 września w bibliotece głównej (pałac Radolińskich), Filii nr 1 „Pod Ratuszem” i JOK-u.

Spotkanie z Elizą Piotrowską - 17 września, godz. 17.00 (sala kameralna - kino "Echo")

O pisaniu o faktach i prawdziwych osobach, ale i postaciach fikcyjnych opowie najmłodszym jarocinakom Eliza Piotrowska, autorką i ilustratorką książek dla dzieci, która za swoje osiągnięcia pisarskie zdobyła szereg nagród, wyróżnień i nominacji. Napisała wiele utworów m.in.: „Alfabecik dla dzieci”, „Ortografia czyli heca, którą wszystkim się zaleca”, „Książeczka-wycieczka po miastach i miasteczkach”, „Bajka o drzewie”, „Ciocia Jadzia”, „Bajka o czasie”, a także cykl „Święci uśmiechnięci”. Zajmuje się też tłumaczeniami. Dzięki niej najmłodsi czytelnicy mogą zapoznać się z przygodami Tupcia Chrupcia. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 17 września w sali kameralnej kina Echo. Wstęp wolny. Początek o godz. 17.00. Eliza Piotrowska będzie gościć w naszym mieście w ramach projektu „Reportaż opowiada świat”, który został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa”.

Festyn ZGO z koncertem - 22 września, godz. 12.00-17.00 oraz 29 września o godz. 19.00 (Rynek)

Przez dwie najbliższe soboty Zakład Gospodarki Odpadami w Jarocinie świętować będzie 15-lecie swojej działalności. 22 września z tej okazji na jarocińskim rynku w godz. 12.00-17.00 będzie można skorzystać z różnego rodzaju animacji proekologicznych. Początkowo w tym samym dniu miał się też odbyć koncert IRA. Ostatecznie ZGO przeniosło go o tydzień później, na sobotę 29 września. Wydarzenie muzyczne rozpocznie się o godz. 19.00 na jarocińskim rynku. Najpierw zagra Karen's Diet, półfinalista Jarocińskich Rytmów Młodych 2017, a o godz. 20.30 pojawi się gwiazda wieczoru - Artur Gadowski z zespołem. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

„Patriot Rock” w jednostce - 22 września, godz. 16.00 (jednostka wojskowa)

W sobotę 22 września w jarocińskiej jednostce wojskowej odbędzie się koncert „Patriot Rock” organizowany przez powiat jarociński dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Zagrają i zaśpiewają m.in. KSU, Małgorzata Ostrowska, S.O.U.L., Damian Syjonfam i Łukasz Łyczakowski - finalista programu „Voice of Poland”. Początek o godz. 16.00. Wstęp jest wolny (wejście bramą od ulicy Wojska Polskiego). Dla fanów przewidziano także darmową grochówkę.

KGW Żółków zaprasza do Żerkowa - 22 września, godz. 15.00

Na „Kolorowe zakończenie lata” zaprasza w sobotę 22 września Koło Gospodyń Wiejskich w Żółkowie. Impreza odbędzie się w sali wiejskiej w Żerkowie (ul. Parkowa, naprzeciwko hotelu MCT). Początek o godz. 15.00. W trakcie przewidziano poczęstunek z zupą, kiełbasą z grilla, kaszanką, chlebem ze smalcem i plackiem. Dla dzieci zaplanowano m.in. dmuchańce, malowanie twarzy, duże bańki mydlane, pokaz z kolorowymi piaskami holi oraz mnóstwo słodyczy. Początek zabawy o godz. 15.00. Dwie godziny później będzie można też wziąć udział w zabawie tanecznej, którą poprowadzi DJ.

Pchli Targ na Gołębiej - 22 września, godz. 12.00-16.00 (parking przy ul. Gołębiej)

W sobotę 22 września na parkingu przy PKO odbędzie się trzecia edycja targowiska na Gołębiej. Tym razem organizatorzy zapraszają na targ rzeczy użytkowych. Można będzie kupić i sprzedać m.in. AGD, RTV, sprzęt sportowy. Impreza odbywać się będzie pod hasłem „Pchli Eko Targ” w trakcie trwania festynu ZGO. Jeśli chcesz coś kupić, przyjdź w godz. 12.00-16.00 na parking przy ulicy Gołębiej. Jeśli masz zamiar pohandlować, musisz się zarejestrować się w kinie „Echo”.

Jarocińskie Latające Kompanie Rowerowe - 23 września, godz. 6.00

Druga z trzech wyprawy do miejscowości, w których Jarocińska Latająca Kompania brała udział w bitwach Powstania Wielkopolskiego, odbędzie się w niedzielę 23 września. Start o 6.00. Tym razem trasa będzie wiodła w okolicach Bydgoszczy: Nakło nad Notecią – Szubin – Rynarzewo – Ślesin – Mrocza . Ze wszystkich miejscowości zostanie przywieziona ziemię z pól bitew, która następnie zostanie złożona w urnie w parku Gorzeńskiego w Jarocinie. Dodatkowo z każdej trasy powstanie film. Na uczestników czeka pamiątkowy medal oraz koszulka. Chęć udziału prosimy zgłaszać na naszym profilu facebook lub na adres rowelovejarocin@gmail.com. Udział jest bezpłatny, a liczba miejsc - ze względów organizacyjnych - ograniczona.

"Żyjemy w najllepszym z możliwych światów" - 27 września, godz. 19.00 (JOK)

 

Lekkim, muzycznym, ale i refleksyjnym spektaklem Studia Teatralnego Koło z Warszawy rozpocznie się nowy sezon jesienny „Wielkiego Teatru w Małym Mieście”. W czwartek 27 września o godz. 19.00 w JOK-u można będzie zobaczyć sztukę „Żyjemy w najlepszym z możliwych światów”. To historia zbudowana wokół jednej fotografii, którą wykonał reporter „Ilustrowanego Kuriera Codziennego” w 1927 roku. Bilety można nabyć w kinie „Echo”, Kawiarnia Filmowej, bibliotece „Pod Ratuszem” i JOK-u. W przedsprzedaży kosztują 20 zł, a od 21 września - 25 zł.

 

Wycieczka z kołem nr 5 PZERiI - 27 września, godz. 8.00

 

Koło nr 5 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jarocinie zaprasza na jednodniową wycieczkę, która odbędzie się w piątek 28 września. Na początek uczestnicy pojadą do Marysina-Piasków, gdzie znajduje się Bonifraterskie Centrum Zdrowia. Na trasie znajdzie się też Grabonóg z muzeum bł. Edmunda Bojanowskiego oraz Lubin z Opactwem Benedyktynów. Na Świętej Góry koło Gostynia można będzie zwiedzić bazylikę z największą w Polsce średnicą kopuły, katakumby i klasztor należący do Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri (filipinów). Na zakończenie przewidziano ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wyjazd o godz. 8.00 z dawnego dworca PKS (ul. Moniuszki, przy kładce kolejowej). Całkowity koszt udziału wynosi 15 zł. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr. tel. 501/786-525.

Piknik na działkach przy ul. Poznańskiej - 29 września, godz. 16.00

Koło nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jarocinie zaprasza na piknik, który odbędzie się w sobotę 29 września w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym przy ul. Poznańskiej w Jarocinie. Początek o godz. 16.00. Koszt udziału wynosi 20 zł. Zgłoszenia i zapisy pod nr. tel. 661/362-436 lub 518/939-325.

Inauguracja, wybory i nabór do JUTW - 29 września, godz. 10.00, 3 października, godz. 16.00

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019 na Jarocińskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w sobotę 29 września rozpocznie się o godz. 10.00 w JOK-u. W tym samym miejscu w środę 3 października odbędzie się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze (godz. 16.00). JUTW prowadzi też nabór nowych słuchaczy do wszystkich sekcji. Biuro czynne jest w każdy wtorek od godz.15.30 (JOK, sala 31). Informacje dotyczące działalności i planów uniwersytetu można znaleźć pod adresem www.jutw-jarocin.cba.pl.

 

KINO ECHO

„BIAŁY KIEŁ”

reż. Alexandre Espigares

Biały Kieł to rezolutny i bardzo nietypowy szczeniak - mieszanka psa i wilka. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras, więc szybko uczy się, jak przetrwać w mroźnych i nieprzyjaznych krainach dzikiej północy. Niestety szczeniak gubi się i odłącza od rodziny. Z pomocą przychodzi mu wódz indiańskiego plemienia, który przygarnia go do swojej wioski.

14-19 września, godz. 16.00

20 września, godz. 15.30

 

„JULIUSZ”

reż. Aleksander Pietrzak

Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki, którego głównym problemem w życiu jest jego ojciec, nieustająco imprezujący artysta-malarz. Nawet drugi zawał serca nie przekonuje go do zmiany stylu życia. Cała nadzieja w przypadkowo poznanej, beztroskiej lekarz weterynarii - Dorocie. Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą.

14-19 września, godz. 17.30, 19.30

20 września, godz. 17.00

21 września, godz. 16.30

22 września, godz. 19.00

23 września, godz. 17.00

24 września, godz. 18.30

25 września, godz. 16.30

26 września, godz. 18.30

27 września, godz. 16.30

 

„KOCHAJĄC PABLA, NIENAWIDZĄC ESCOBARA”

reż. Fernando León de Aranoa

W ramach cyklu: Czwartkowa Akademia Filmowa

Pablo Escobar to najpotężniejszy baron narkotykowy XX wieku. Pewnego dnia poznaje piękną Virginię Vallejo - ambitną gwiazdę kolumbijskiej telewizji. Wkrótce dziennikarka na własne oczy poznaje demoniczne oblicze mężczyzny - powiązania gangstera z kolumbijskimi rewolucjonistami, kulisy przemysłu kokainowego i potworności narkoterroryzmu. Coś jednak trzyma ich oboje przy sobie i nie pozwala im się rozstać.

20 września, godz. 19.00

 

Informacje dotyczące cen biletów i godzin seansów dostępne są [TUTAJ]. 

R E K L A M A
4
0
oceń tekst 4 głosów 100%
R E K L A M A