› Aktualności
18:06 / 16.11.2018

Poznajcie stypendyści Fundacji „Ogród Marzeń” [WIDEO]

Poznajcie  stypendyści Fundacji „Ogród Marzeń” [WIDEO]

25 uczniów otrzymało stypendia przyznawane w ramach programu „Kuźnia Młodych Talentów”, który prowadzi Fundacja „Ogród Marzeń”. W tym roku na ten cel przeznaczono 28 tysięcy złotych.

 

R E K L A M A

 

Fundacja „Ogród Marzeń” prowadzi projekt „Kuźnia Młodych Talentów” od 2011 roku. Oznacza to, że stypendia przyznano już ósmy raz. Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się w piątek, 9 listopada 2018 roku w siedzibie Fundacji „Ogród Marzeń”

 

W tym roku uroczystość wręczania stypendiów pięknie wpisuje się w obchody święta 100 lat odzyskania niepodległości. To chyba jeden z najlepszych sposobów w jaki można świętować. Wspieranie młodych talentów i sprawienie, że nasza ojczyzna wzbogaci się o tak wartościowych ludzi, to jedna z najlepszych form patriotyzmu w czasach pokoju, jaką można sobie wyobrazić - powiedziała Beata Frąckowiak-Piotrowicz, prezes Fundacji „Ogród Marzeń”.

 

Podczas uroczystości swoje talenty zaprezentowali niektórzy stypendyści: Julia Bierła i Maciej Bachorski, Zosia Jachimczak, Dominik Paterczyk Dominika Stachowiak, Nikodem Walczak, Michalina Matuszak, Julia Naskręska

 

Uczniowie otrzymali stypendia od 1000 do 2500 zł, które będą wypłacane w miesięcznych ratach. Każdy stypendysta otrzymał bezpłatne konto i kartę bankową w BS w Jarocinie. W tym roku wszyscy otrzymali również karty od Stowarzyszenia Jarocin XXI. Dzięki nim stypendyści będą mogli uczestniczyć bezpłatnie we wszystkich imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie, w tym również seansów filmowych w Kinie Echo.

 

Stypendystami mogą zostać uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz klas siódmych i ósmych, którzy mieszkają lub uczą się na terenie Ziemi Jarocińskiej. Fundusz wspiera młodych ludzi, którzy mają bardzo dobre wyniki w nauce, ale także osoby utalentowane artystycznie.

 

W tym roku wnioski złożyło blisko 50 kandydatów. Wszyscy stanęli przed komisją, która po rozmowie z kandydatami postanowiła przyznać stypendia 25 osobom.

 

Jak przebiegały przesłuchania można przeczytać w tekście „Już dziś odbędzie się oficjalne wręczenie stypendiów” . Tam również znajduje się relacja filmowa.

 

Fundusz stypendialny wyniósł w tym roku 28 tysięcy złotych, które pochodzą przede wszystkim od sponsorów, firm i osób prywatnych. Organizacja przeznaczyła na ten cel część wpływów z 1% podatku.

Fundusz wsparli: DROBUD S.A., SAN-GAZ i POLWOS, BANK SPÓŁDZIELCZY W JAROCINIE, a także NZOZ NOWAMED i radna Danuta Maćkowiak.

R E K L A M A
5
0
oceń tekst 5 głosów 100%
R E K L A M A