› Aktualności
18:06 / 16.11.2018

Poznajcie stypendyści Fundacji „Ogród Marzeń” [WIDEO]

Poznajcie  stypendyści Fundacji „Ogród Marzeń” [WIDEO]

25 uczniów otrzymało stypendia przyznawane w ramach programu „Kuźnia Młodych Talentów”, który prowadzi Fundacja „Ogród Marzeń”. W tym roku na ten cel przeznaczono 28 tysięcy złotych.

 

 

Fundacja „Ogród Marzeń” prowadzi projekt „Kuźnia Młodych Talentów” od 2011 roku. Oznacza to, że stypendia przyznano już ósmy raz. Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się w piątek, 9 listopada 2018 roku w siedzibie Fundacji „Ogród Marzeń”

 

W tym roku uroczystość wręczania stypendiów pięknie wpisuje się w obchody święta 100 lat odzyskania niepodległości. To chyba jeden z najlepszych sposobów w jaki można świętować. Wspieranie młodych talentów i sprawienie, że nasza ojczyzna wzbogaci się o tak wartościowych ludzi, to jedna z najlepszych form patriotyzmu w czasach pokoju, jaką można sobie wyobrazić - powiedziała Beata Frąckowiak-Piotrowicz, prezes Fundacji „Ogród Marzeń”.

 

Podczas uroczystości swoje talenty zaprezentowali niektórzy stypendyści: Julia Bierła i Maciej Bachorski, Zosia Jachimczak, Dominik Paterczyk Dominika Stachowiak, Nikodem Walczak, Michalina Matuszak, Julia Naskręska

 

Uczniowie otrzymali stypendia od 1000 do 2500 zł, które będą wypłacane w miesięcznych ratach. Każdy stypendysta otrzymał bezpłatne konto i kartę bankową w BS w Jarocinie. W tym roku wszyscy otrzymali również karty od Stowarzyszenia Jarocin XXI. Dzięki nim stypendyści będą mogli uczestniczyć bezpłatnie we wszystkich imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie, w tym również seansów filmowych w Kinie Echo.

 

Stypendystami mogą zostać uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz klas siódmych i ósmych, którzy mieszkają lub uczą się na terenie Ziemi Jarocińskiej. Fundusz wspiera młodych ludzi, którzy mają bardzo dobre wyniki w nauce, ale także osoby utalentowane artystycznie.

 

W tym roku wnioski złożyło blisko 50 kandydatów. Wszyscy stanęli przed komisją, która po rozmowie z kandydatami postanowiła przyznać stypendia 25 osobom.

 

Jak przebiegały przesłuchania można przeczytać w tekście „Już dziś odbędzie się oficjalne wręczenie stypendiów” . Tam również znajduje się relacja filmowa.

 

Fundusz stypendialny wyniósł w tym roku 28 tysięcy złotych, które pochodzą przede wszystkim od sponsorów, firm i osób prywatnych. Organizacja przeznaczyła na ten cel część wpływów z 1% podatku.

Fundusz wsparli: DROBUD S.A., SAN-GAZ i POLWOS, BANK SPÓŁDZIELCZY W JAROCINIE, a także NZOZ NOWAMED i radna Danuta Maćkowiak.

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%