13:30 / 10.08.2019

Problemy z jelitami? Przeczytaj to koniecznie!

Problemy z jelitami? Przeczytaj to koniecznie!

Mieszkańcy gminy Jarocin mogą poddać się bezpłatnym badaniom profilaktycznym jelita grubego. Zostaną one poprzedzone spotkaniem edukacyjnym.

 

 

Wszystko przeprowadzi Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu realizuje projekt pod nazwą „Profilaktyka nowotworów dolnego odcinka przewodu pokarmowego realizowana przez OPEN S.A. na terenie całej Wielkopolski”. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

[burmistrz Jarocina za kierownicą nowegi auta - zobacz TUTAJ]

 

 

Spotkanie edukacyjne odbędą się w środę - 11 września o 17.15 w JOK-u (sala widowiskowa pl. Festiwalu Muzyki Rockowej 1). Natomiast przygotowany materiał do badania będzie można oddać tydzień później - 18 września między godz. 12.00 a 16.00 (sala nr 4 w JOK-u)

 

 

[produkują prąd ze śmieci - zobacz TUTAj jak to robią]

 

 

Bezpłatne badania profilaktyczne obejmą:

- badanie na krew utajoną w kale

- w przypadku nieprawidłowego wyniku powtórne badanie na krew utajoną w kale

- w przypadku podwójnego dodatniego wyniku bezpłatną, niewymagającą skierowania kolonoskopię (łącznie z pokryciem kosztów dojazdu do Poznania)

 

 

Warunki udziału w projekcie:

- wiek 50-67 lat

- udział w spotkaniu edukacyjnym poprzedzającym badanie

- wypełnienie ankiety monitorowania

- dostarczenie w wyznaczonym terminie próbki do badania

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%